Zalety okularów bezramkowych

Okulary bezramkowe to rozwiązanie, cieszące się ostatnimi czasy coraz większą popularnością. Powodem jest tu przede wszystkim ich charakterystyczna forma, łącząca w sobie praktyczność oprawek z minimalizmem. To z kolei przekłada się na bardziej elegancki, profesjonalny charakter osoby je noszącej. Brak ramek sprawia bowiem, że okulary nie zaburzają naturalnej prezencji naszej twarzy. Dzięki temu, oprawki bezramkowe są znakomitym rozwiązaniem dla osób o bardzo smukłych rysach, u których grubsze modele okularów mogą zaburzyć mimikę twarzy. Oto, co powinniśmy wiedzieć na ich temat.

 

Lekkość noszenia oprawek bezramkowych

 

Jedną z największych wad tradycyjnych okularów jest ich ogólna ciężkość. I chociaż podczas trzymania ich w ręce możemy nie odczuć wagi takiego akcesorium, czynnik ten z pewnością da o sobie znać po całodniowym noszeniu. Okulary z grubymi ramkami pozostawiają bowiem nieestetyczne odciski na grzbiecie nosa, a niekiedy wywołują nawet drażniący dyskomfort. Oprawki bezramkowe, dzięki swojej ogólnej lekkości, nie naciskają powierzchni nosa, dzięki czemu noszenie ich nawet po kilka godzin dziennie jest niezwykle wygodne.

 

Okulary bezramkowe i ich wspaniała estetyka

 

Okulary bezramkowe, oferowane chociażby przez renomowaną markę Dior, to także bardzo elegancki, minimalistyczny design, zapewniony przez najwyższej klasy materiały. Solidna, metalowa konstrukcja, utrzymana w brązowej kolorystyce, czyni je niezwykle stylowym akcesorium zarówno do biura, jak i na wszelkie wyjścia. Prosta forma znakomicie dopełni bowiem wszystkie dobrane przez nas kreacje, nie przytłaczając ich w żaden sposób. Nie musimy tym samym martwić się, że nowo zakupiona para okularów będzie zbyt dużym kontrastem dla naszych ulubionych ubrań.