10 etapów pielęgnacji twarzy

Koreańska pielęgnacja twarzy obejmuje aż 10 etapów, nie wszystkie z nich jednak trzeba wykonywać codziennie. Jednak jeśli chcesz dowiedzieć się, jak dbać o twarz tak, jak to robią Koreanki, zapoznaj się ze wszystkimi etapami tej pielęgnacji. Na samym początku omówimy dwuetapowe mycie skóry twarzy. Krok pierwszy to oczyszczanie za pomocą olejku (np. z czarnuszki), a drugi etap obejmuje mycie produktem na bazie wody – może to być np. żel micelarny do demakijażu. Mycie twarzy dwoma produktami, olejowym i wodnym, pozytywnie wpływa na stan naszej cery, ponieważ mamy wtedy pewność, że nie zostały na niej resztki makijażu, które mogłyby powodować m.in. zapychanie się porów. 

Peeling, tonik, esencja i serum – włącz je do swojej rutyny pielęgnacyjnej

Kolejnym etapem świadomej pielęgnacji twarzy według Koreanek jest wykonywanie peelingu. Nie trzeba go jednak nakładać codziennie, a 1–3 razy w tygodniu. Peelingi dzielimy na mechaniczne oraz chemiczne. Te pierwsze z reguły zawierają kanciaste drobinki, które bezpośrednio masują skórę twarzy i oczyszczają ją. Tego typu produktu mogą być jednak zbyt mocne dla osób o wrażliwej skórze, dlatego im zalecane są peelingi chemiczne, które są pozbawione drobinek, a funkcję peelingującą pełnią tam enzymy. Wnikają one w głębsze warstwy skóry, dokładnie ją oczyszczając i odżywiając. Krok 4 tonizacja i należy ją wykonywać codziennie po dwuetapowym umyciu skóry twarzy, i ewentualnym peelingu, dokładnie przemywamy twarz tonikiem. Jego podstawową funkcją jest przywrócenie skórze odpowiedniego pH. Kolejnym krokiem w codziennej pielęgnacji jest nałożenie esencji, która zapewni skórze nawilżenie, a następnie już bardziej skoncentrowanego serum. Warto dobrać je do rodzaju skóry i konkretnego problemu, z którym się ona zmaga. Czy to będzie nawilżający kwas hialuronowy? A może działający przeciwtrądzikowo retinol? Wszystko zależy od danego przypadku.

Dalsze kroki świadomej pielęgnacji

Krok 7 to cieszące się wciąż rosnącą popularnością maseczki w płachcie. Ten sposób dbania o skórę twarzy zyskał już wiele miłośniczek i miłośników. Nic dziwnego, ponieważ jest to niezwykle łatwa i wygodna metoda. Maseczek w płachcie nie trzeba stosować codziennie, wystarczy nałożyć je na twarz 1–3 razy w tygodniu. Krok 8 wchodzi jednak w rozpiskę pielęgnacji codziennej, a jest to pielęgnacja skóry pod oczami. W tym celu bardzo dobrze sprawdzą się niektóre olejki np.przeciwzmarszczkowy olejek z opuncji figowej. Niezwykle istotny dla kondycji naszej skóry jest krok 9, czyli nałożenie silnie nawilżającego kremu. To obowiązkowy etap codziennej pielęgnacji. Ostatnim krokiem jest natomiast nałożenie kremu z filtrem. Według Koreanek ochrona przeciwsłoneczna to podstawa i nie można o niej zapominać w codziennym dbaniu o swoją skórę.