Oczyszczanie wątroby solą epsom – przebieg oraz efekty kuracji

Każdy człowiek pragnie zachować swój organizm w zdrowiu i jak najlepszej kondycji. Z tego też powodu dostarczamy mu niezbędnych suplementów, dzięki którym możemy uzupełnić braki składników odżywczych i zadbać o prawidłowe funkcjonowanie poszczególnych układów organizmu. Myśląc o zdrowiu, powinniśmy pomyśleć również o wątrobie, która jest jednym z najważniejszych organów w naszym organizmie. Ma ona wpływ na prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego i wydalniczego, ale także krwionośnego i oddechowego. Jak więc zadbać o oczyszczenie i regenerację wątroby? Jedną z metod jest oczyszczanie wątroby solą epsom

Czym jest sól epsom? 

Oczyszczanie wątroby solą epsom polega na wykorzystaniu tzw. soli gorzkiej, którą określa się siarczan magnezu. Sól gorzka charakteryzuje się działaniem przeciwzapalnym, antyoksydacyjnym, regenerującym i odkwaszającym, dzięki czemu jest ona idealnym produktem do oczyszczenia wątroby. Sól epsom uznawana jest za produkt naturalny, dzięki czemu proces oczyszczania wątroby, przebiega za pomocą bezpiecznych substancji. 

Jak przebiega proces oczyszczania wątroby? 

Oczyszczanie wątroby solą epsom trwa od 2 do 3 dni, jednak aby proces ten był skuteczny, należy się do niego odpowiednio przygotować. Mowa tu o zmianie dotychczasowych nawyków żywieniowych oraz kilkudniowej terapii ziołowej. Do codziennej diety powinny zostać wprowadzone spore ilości warzyw oraz owoców, a wykluczyć należałoby nadmiar tłuszczy. Przed rozpoczęciem oczyszczania wątroby, zaleca się spożycie obfitego działania, ponieważ będzie do ostatni posiłek, jaki przyjmiemy przez czas całej kuracji. Posiłek należy zjeść do godziny 14, a pierwszą dawkę roztworu przyjąć 4 godziny później. Napój przygotowujemy mieszając łyżkę soli w szklance wody. Następnie, po 2 godzinach od pierwszej porcji, należy spożyć szklankę soku grejpfrutowego z oliwą, a po wypiciu położyć się płasko na plecach na czas 20 minut. Kolejny dzień najlepiej jest zacząć o godzinie 6 rano tak, aby o godzinie 8 móc spożyć ostatnią szklankę soku. Po przyjęciu ostatniej porcji, naturalną reakcją organizmu będzie biegunka, która pomoże nam pozbyć się toksyn oraz metali ciężkich z organizmu.