O czym nie można zapomnieć w diecie, chcąc zachować zdrowe włosy?

Marzeniem praktycznie każdej kobiety jest być posiadaczką lśniących, gęstych, zdrowych włosów. Niestety — jak to często w życiu bywa, na co dzień, pań, które mogą pochwalić się zdrowymi włosami od cebulek, aż po końce nie ma za wiele. Czy styl życia i dieta mają wpływ ich wygląd?

Zdrowe włosy a dieta — Co może powiedzieć o włosach sposób odżywiania?

W przypadku osłabienia struktury włosa bądź występowania poważnych deficytów odżywczych można zaobserwować zmiany w wyglądzie włosów. Błyszczące, do tej pory zdrowe włosy zaczynają być kruche, łamliwe, pozbawione blasku i słabe. Innym z objawów złej diety jest ich nadmierne wypadanie.

Włosy zbudowane są m.in. z białka i składników mineralnych. Zatem gdy w naszej diecie jest ich za mało, najzwyczajniej w świecie odbije się to na ich wyglądzie. Chcąc znów mieć zdrowe włosy, trzeba przywrócić właściwy sposób odżywiania.

 Co powinno znaleźć się w diecie, by zachować zdrowe włosy?

Chcąc wzmocnić je i sprawić, że znów będziemy mogli cieszyć się mocnymi, zdrowymi włosami należy zadbać o obecność w diecie witamin A, C, E, witamin z grupy B, cynku, miedzi, żelaza oraz niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, oraz aminokwasów siarkowych. Dobrym ich źródłem jest mięso i nabiał, pod warunkiem, że będą one naprawdę wysokiej jakości.

W przypadku trudności ze zdobyciem odpowiedniej klasy produktów żywnościowych warto sięgnąć po koktajle budulcowe, na bazie aminokwasów i bioaktywnego kolagenu, wzbogacone 24 witaminami i minerałami o wysokim stopniu przyswajania. To idealna opcja dostosowana strukturą podawania do dzisiejszego stylu życia, w którym na tradycyjne gotowanie, selekcję produktową mamy coraz mniej czasu. Dzięki kolagenowym zastrzykom młodości można dostarczyć ciału życiodajnej energii, sprawić, że znów będzie można cieszyć się zdrowymi włosami. W przypadku regularnego stosowania można bowiem zauważyć gołym okiem zmiany we własnym wyglądzie. Nie tylko skóra odzyskuje jędrność i witalność, ale również włosy stają się pełne blasku, lśniące i mocne.