Tlen na wagę złota

Bez tlenu nie ma życia. Na co dzień o tym nie myślimy, bo mamy go pod dostatkiem. Zdarzają się jednak takie sytuacje, w których musimy walczyć o każdy oddech. Wtedy pomóc nam może nowoczesny sprzęt medyczny.

Zostań w domu 

Pacjentowi, który ma problemy z oddychaniem można podać powietrze ze zwiększoną ilością tlenu. Taka konieczność może zajść w przypadku osób cierpiących na choroby płuc bądź serca, których efektem jest niewydolność oddechowa. W takich przypadkach tlen medyczny trzeba dostarczyć organizmowi przy pomocy urządzenia noszącego nazwę koncentrator tlenu. Warszawa to miasto, w którym funkcjonuje wypożyczalnia tych urządzeń, które można stosować nie tylko w warunkach szpitalnych, ale i w domowych. Nie oznacza to, że możemy leczyć się na własną rękę. Ważna jest bowiem dawka tlenu, jaką należy dostarczyć choremu, a to trzeba już skonsultować z lekarzem specjalistą chorób płuc, czyli z pulmonologiem. Obsługa koncentrator nie jest trudna, ale trzeba się jej nauczyć, aby nie popełnić błędu i postępować zgodnie z zaleceniami lekarza.

Profesjonalny sprzęt do użytku domowego

Koncentrator tlenu działa na bardzo prostej zasadzie, dlatego nie musimy się obawiać, że obsłużenie go będzie dla nas za trudne. Urządzenie to niewiele waży i zajmuje mało miejsca, więc zmieści się nawet w najmniejszej sypialni. Koncentrator wyposażony jest jedynie w jeden przycisk do włączania i wyłączania oraz w pokrętło, którym reguluje się ilość przepływającego tlenu. Niezbędnym dodatkiem do koncentratora jest kaniula nosowa, czyli urządzenie poprzez które tlen jest dostarczany do organizmu chorego. Nasza wypożyczalnia oferuje wysokiej jakości koncentratory, które są odpowiednie zarówno do leczenia szpitalnego, jak i domowego. Tlen, który jest podawany choremu, pobierany jest przez aparat z otoczenia. Dostaje się on do jego wnętrza wraz z azotem, który absorbuje, dzięki czemu do organizmu pacjenta trafia tlen o stężeniu ponad 90 procent. 

Zamiast butli tlenowej

Koncentrator tlenu może zastąpić butlę tlenową, a właściwie jest jej nowocześniejszym i bezpieczniejszym odpowiednikiem. Nie istnieje bowiem ryzyko, że wybuchnie, co może się przytrafić butli i nie przyczynia się do rozprzestrzenienia ognia w przypadku pożaru. Zaletą koncentratorów jest także to, że tlen w nich nigdy się nie kończy, jak w butli, dlatego są idealne do użytku domowego. Bez obaw mogą z nich korzystać także seniorzy i osoby o ograniczonej sprawności. Koncentrator tlenu może pracować bez przerwy nawet przez całą dobę. Urządzenie to jest przeznaczone także dla chorujący na astmę, a także osób z niewydolnością krążenia i cierpiących na bezdech senny. Koncentrator tlenu jest w pełni profesjonalny i bezpieczny. Podawanie tlenu nie jest zabiegiem, który ułatwia jedynie oddychanie – jest pomocny podczas rehabilitacji po różnego rodzaju zabiegach, a także może być wykorzystywany do tlenoterapii w leczeniu osób z problemami psychicznymi. Jeżeli jesteś w sytuacji zdrowotnej, w której przydatny mógłby się okazać koncentrator tlenu – Warszawa jest miejscem, gdzie możesz go wypożyczyć na korzystnych warunkach.