Sprawdzone soczewki twarde w Olsztynie — czy każdy może je nosić?

Sprawdzone soczewki twarde w Olsztynie — czy każdy może je nosić

W przypadku niektórych schorzeń oczu lekarz może przepisać skierowanie na soczewki twarde. W Olsztynie receptę zrealizować można w kilku miejscach. Nie znając dokładnie wady wzroku, warto wybrać ten salon, w którym można skorzystać z badania lekarskiego. Kiedy lepszym wyborem będzie zakup soczewek twardych, a kiedy soczewek miękkich?

Jaka jest różnica międzysoczewkami twardymi w Olsztynie a miękkimi?

W salonach optycznych dostępne są soczewki twarde w Olsztynie oraz miękkie, które między sobą różnią się sposobem działania. Zaletą obu jest wygoda użytkowania w porównaniu z okularami. Zimą rozwiązują one problem parowania szkieł, istnieją wśród nich modele, które chronią przed szkodliwym promieniowaniem UV, pozwalają na noszenie latem dowolnych wybranych przez siebie okularów przeciwsłonecznych. Mimo wielu cech wspólnych istnieje między nimi kilka istotnych różnic.

Soczewki miękkie są uniwersalne. Stworzone zostały z myślą o osobach wymagających korekcji wzroku, bez konieczności indywidualnego dopasowania. Dzielą się na modele hydrożelowe i silikonowo-hydrożelowe. Gdy podstawą noszenia szkieł — czy też soczewek są takie schorzenia jak stożek rogówki, astygmatyzm bądź zespół suchego oka zdecydowanie lepiej wybrać soczewki twarde. W Olsztynie można je zakupić w salonie optycznym po wcześniejszym dopasowaniu ich indywidualnie do potrzeb pacjenta przez wykwalifikowaną kadrę specjalistów.

Zalety zakupionych soczewek twardych w Olsztynie u optyka

Ze względu na szczególny charakter soczewek twardych, w Olsztynie warto zakupić je bezpośrednio w salonie optycznym. Jest to ważne, ponieważ nie przylegają one do oka, a pływają w warstwie płynu łzowego, ich dopasowanie wymaga zatem przeprowadzenia badania kwalifikującego. W przeciwieństwie do soczewek miękkich te mogą być noszone nawet przez dwa lata, zapewniając w tym okresie doskonałą korekcję wzroku i zapewniając wysoki komfort użytkowania.