Potrzebny Ci dobry okulista? – Poznań zaprasza do kontaktu!

Jak bardzo potrzebny jest nam wzrok?

Oczy, a więc reprezentanci zmysłu wzroku, to obok uszu i dłoni odpowiedzialnych za dotyk, najważniejsze narządy w naszym organizmie. Dzięki temu, że widzimy, możemy odczytywać ludzkie emocje w trakcie spotkań i rozmów, dostrzegać piękno otaczającego nas świata a także doznawać wzruszeń, widząc czyny innych ludzi i emocje na ich twarzach. Dla osób, które cierpią na postępujące wady wzroku lub inne zwyrodnienia, sytuacja, w której będą musiały zmierzyć się ze znacznym ograniczeniem pola widzenia lub całkowitą utratą wzroku, staje się bardzo trudna.

Wady wzroku – z czym możemy mieć do czynienia?

Wad i chorób oczu jest bardzo dużo. W zależności od rodzaju i stopnia zaawansowania, lekarze okuliści są w stanie całkowicie wyleczyć przypadłość, ograniczyć postępowanie lub nieco złagodzić ich przebieg. Aby dać sobie możliwość na szybszą interwencję, poniżej prezentujemy trzy najbardziej popularne choroby oczu wraz z przykładowymi objawami i przyczynami ich powstawania:

1.Nadwzroczność

Objawy

Problem z widzeniem z bliska.

Przyczyny

Obniżona sprawność mięśni, twardniejąca soczewka.

2. Jaskra

Objawy

Widzenie niepełne z brakującymi elementami obrazu, trudność widzenia w ciemności.

Przyczyny

Krótkowzroczność powyżej 4 dioptrie, częste migreny, miażdżyca, cukrzyca.

3. Zaćma

Objawy

Widzenie za mgłą, pojawia się łzawienie oczu, podwójne widzenie.

Przyczyny

Starzenie się organizmu, palenie papierosów, cukrzyca, przewlekłe zapalenie oka.

Poprawa wzroku naturalnymi sposobami

Czy jedzenie może wpływać na kondycję naszych oczu? Dowiedziono, że pożywienie, które ma w sobie substancje zatrzymujące tworzenie się wolnych rodników oraz działają przeciwzapalnie i bakteriobójcze, mogą korzystnie wpływać na kondycję naszego wzroku. Do takich produktów zaliczyć można jagody, borówki, szpinak, natkę pietruszki, marchewkę, pomidory oraz pestki dyni i słonecznika.

Oczywiście odpowiednia dieta bogata w wskazane wartości może poprawić widzenie u osób z lekkimi wadami. W przypadku wyżej zaprezentowanych chorób niestety potrzebna jest interwencja lekarzy okulistów.

Poznaj możliwości na lepsze widzenie, odwiedź okulistów w Poznaniu i daj sobie szansę na polepszenie wzroku z najlepszymi. Klinika okulistyczna Poznań zaprasza do kontaktu!