Ortodonta potrzebny od zaraz!

Mówi się, że jesteśmy tym, co jemy. Dość często da się również spotkać z opinią o dodatniej wartości naszego całościowego odbioru, która płynie z odpowiedniej dbałości o higienę oraz to, w co jesteśmy ubrani. My posuniemy się o krok dalej i pokusimy się o stwierdzenie, że nasz pierwszy odbiór jest niemal w całości uzależniony od tego, jak prezentuje się pierwszy element, który zauważamy, a więc nasza twarz. To, co przykuwa uwagę, to jej rysy, kształt oczu i to, czy jest przyjemnie symetryczna.

Jednym z najważniejszych elementów składowych twarzy jest jednak nasz uśmiech. Aby pozytywnie wyróżnić się i zostać zapamiętanym w gronie nowych znajomych, czy w nowym środowisku pracy, warto zadbać o posiadanie pięknego i lśniącego uśmiechu w oparciu o proste, mocne i zdrowe zęby.

Ortodonta od najwcześniejszych lat

Ostatnio pojawiła się moda na zakładanie aparatów ortodontycznych, nawet u pacjentów w dojrzałym wieku. Oczywiście jest możliwość na skorygowanie wad zgryzu u osób pełnoletnich, jednak cała terapia odbywa się wówczas o wiele dłużej i może nie przynieść takich efektów, jak powinna. Aby osiągnąć zadowalające rezultaty, aparat ortodontycznych powinien zostać założony jak najszybciej. Najlepiej już po pierwszych oznakach nieprawidłowości w obrębie twarzoczaszki i po otrzymaniu przez dziecko wszystkich zębów stałych.

Zalety korekcji zgryzu

Oprócz oczywistych zalet w postaci posiadania prawidłowego zgryzu, a co za tym idzie lepszego wyglądu i samopoczucia, warto zwrócić uwagę na pozytywny wpływ odpowiednio ułożonych zębów na mowę. Bardzo często zdarza się tak, że posiadając tak liczne przerwy w uzębieniu, zdarza nam się artykułować poszczególne głoski nieprawidłowo. Dlatego też logopedzi dość często jeszcze przed przyjęciem dziecka na terapię zaleca kontrolę u ortodonty. Skorygowane wady zgryzu mogą mieć zbawienny skutek podczas późniejszej terapii i zapewnić doskonałą komunikację.

Daj sobie szansę na piękniejszy i lśniący uśmiech oraz szansę na lepszą komunikację i odwiedź ortodontę. Jeśli jesteś tak jak my, mieszkańcem Poznania, zapraszamy. Ortodonta Poznań czeka właśnie na Ciebie!