Masz problemy z sercem? Rozwiązanie: kardiolog Poznań

Żyjemy w czasach, w których wszyscy nieustannie są zmuszani do funkcjonowania na najwyższych obrotach. Próg wieku emerytalnego jest nieustannie przesuwany, dając nam brak pewności o spokojną starość. Dodatkowo, przez wzgląd na kult młodości i piękna, często przesadnie dbamy o swój wygląd, chodząc na siłownię lub biorąc zróżnicowane suplementy diety. Taki tryb życia może doprowadzić do licznych chorób, w tym także chorób serca.

Pierwsze sygnały wskazujące na niewydolność serca

Niewydolność serca to przypadłość spowodowana nieprawidłową pracą mięśnia sercowego. Taka patologia w jego prawidłowym funkcjonowaniu może być wynikiem wcześniejszego uszkodzenia, nagłego bardzo wysokiego zapotrzebowania na krew z dodatkiem tlenu a także przewlekłej i postępującej choroby. Aby nie doprowadzić do ostrych stanów chorobowych, warto zwracać uwagę na wcześniej pojawiające się sygnały ze strony organizmu. Zaliczyć do nich można:

  • niepokojący ból i kłucie w klatce piersiowej – pojawia się w okolicy mostka,
  • duszności i towarzysząca im zadyszka,
  • suchy kaszel,
  • szybsze bicie serca – kołatanie,
  • obrzęki łydek,
  • ból głowy i zawroty,
  • chroniczne zmęczenie,
  • chrapanie podczas snu.

Warto obserwować swoje ciało i nie dać mu szansy na zbyt wczesne przedawnienie. Jeśli miałeś już do czynienia z zaprezentowanymi powyżej przypadłościami, jesteś w wieku przedemerytalnym, ale nie tylko, skonsultuj się w pierwszej kolejności ze swoim lekarzem rodzinnym.

Wizyty u kardiologa

Leczenie w przypadku zdiagnozowanej niewydolności serca ze względu na czas, w jakim ostatecznie diagnozuje się tę przypadłość, niestety skupiają się w większości do terapii objawowej aniżeli przyczynowej. To skutkuje przyjmowaniem leków, mających na celu osłabienie przyczyn niewydolności a w rezultacie przebywanie pod stałą opieką lekarza kardiologa. Zanim jednak chory przystąpi do leczenia farmakologicznego, przede wszystkim powinien ograniczyć przyczyny niewydolności, a więc zminimalizować uczestnictwo w sytuacjach stresowych, zaprzestać wykonywania ciężkich ćwiczeń i zacząć zdrowiej się odżywiać.

Sprawdź nasze najlepsze usługi – Kardiolog Poznań zaprasza do kontaktu!