Dlaczego warto wybrać prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu?


Terapia odwykowa dla alkoholików to długotrwały proces, który powinien być nadzorowany przez doświadczonego specjalistę z dziedziny uzależnień.

 

Terapie Alkoholowe w Polsce

 

W Polsce jest bardzo wiele ośrodków publicznych, które mają kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia i umożliwiają terapie alkoholowe. Leczenie w takich ośrodkach jest co prawda bezpłatne, lecz dostęp do nich może być utrudniony przez długi czas oczekiwania na wolne miejsce.  

 

Terapia odwykowa alkoholowa w publicznym ośrodku

 

Skierowanie sądowe na terapię jest realizowane w publicznym ośrodku odwykowym, jednak rzadko udaje się znaleźć szybko dostępny termin, ponieważ ze względu na specyfikę kontraktów z NFZ liczba miejsc jest ograniczona i rzadko można liczyć na przyśpieszenie biegu procedur.

Bezpłatnie nie zawsze znaczy dobrze

 

Dla wielu osób nie bez znaczenia będzie, że opieka i leczenie, oraz terapia są niemal całkowicie bezpłatne, jednak warto mieć świadomość, że różnica między publicznym, a prywatnym ośrodkiem może być taka, jak zwykle można obserwować między publiczną, a prywatną służbą zdrowia. Jakość terapii zależy także na warunkach i atmosferze, w jakich przebywa pacjent, dlatego warto mieć na uwadze nie tylko kwestię braku kosztów, ale i specyficznych wymagań skutecznej terapii.

 

Prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu    

 

Dla odróżnienia, prywatny ośrodek terapeutyczny,  gdzie leczenie odbywa się z reguły w bardziej komfortowych warunkach, często w pobliżu przyjaznym otoczeniu naturalnym np. gór, stanowi istotną alternatywę dla ośrodków, gdzie leczenie jest darmowe. Terapia odwykowa dla alkoholików wiąże się z głęboką pracą nad sobą, sprzyja temu terapia prowadzona przez osoby, którym udało się pokonać alkoholizm. W prywatnym ośrodku można liczyć także na bardziej komfortowe warunki noclegowe, czy dodatkowe udogodnienia.