Bromelaina źródłem enzymów proteolitycznych

Ekstrakt z dojrzewających ananasów w jednej kapsułce

Najwyższa jakość bromelainy jest otrzymywana z ananasów skąpanych w promieniach słonecznych. To źródło enzymów proteolitycznych, które wspomaga fizjologiczne funkcje substancji czynnej. Co wspomaga bromelaina? Kapsułkizawierające grupy enzymów pochodzenia roślinnego posiadają szczególne właściwości rozkładania białka. Proces ten zachodzi już w żołądku, dzięki czemu może być aktywny w całym organizmie po podaniu doustnie. W przypadku proteazów pochodzenia zwierzęcego dochodzi do tego dopiero w jelicie cienkim.

Działanie bromelainy

Bromelaina w kapsułkach łagodzi także stany zapalne w stawach, w szczególności kolanowym. Stąd też preparat ten jest zalecany w przypadku kontuzjach sportowych oraz innych urazach. Ponadto ogranicza agregację płytek krwi i przyspiesza wchłanianie antybiotyków. Środek z owoców ananasa zmniejsza ból w zapaleniu zatok oraz łagodzi infekcje układu oddechowego. Bromelaina jest niezastąpiona w regulacji pracy układu odpornościowego, działa też przeciwbólowo i przyspiesza gojenie się ran.

Preparat korzystny dla alergików

Jedna kapsułka zażywana dziennie bromelainy to wystarczający sposób na dostarczenie niezbędnych składników organizmowi. Produkt ten nie zawiera soli, skrobi, pszenicy, cukru, drożdży ani też glutenu. Dostępny jest w aptekach bez zawartości sztucznych substancji konserwujących, zapachowych, barwiących i produktów mlecznych. Dzięki czemu jest odpowiedni do stosowania także dla wegan.