Mezoterapia igłowa

Wszystko dla Was

Na naszym blogu testujemy wraz z koleżanką różne produkty kosmetyczne. Dzięki temu, że to my eksperymentujemy i poświęcamy swój czas- Ty już nie musisz. Możesz kupować kosmetyki i produkty związane z medycyną estetyczną, bez obaw że coś nie zadziała albo (co gorsza) Ci zaszkodzi. Zapraszamy do czytania naszego bloga!

Dziś poruszymy niezwykle ważny, lesz często pomijany aspekt dotyczący medycyny estetycznej. Mezoterapia igłowa to ostatnio hit w pielęgnacji skóry. Co jednak z przeciwskazaniami do tego typu zabiegów? Jesteś pewna, że znasz je wszystkie?

Same zalety?

Odwiedziłam trzy salony medycyny estetycznej, w których można wykonać zabiegi Mezoterapii igłowej. We wszystkich szczegółowo zostałam poinformowana o cudownych właściwościach tej metody. Dowiedziałam się, jak wspaniale wpłynie to na redukcje moich zmarszczek, pozbędę się blizn po trądziku i ogólnie same zalety. Jednak na moje pytanie „Czy są jakieś przeciwskazania do tego zabiegu?”, najczęściej widziałam machnięcie ręką w geście bagatelizacji i dostawałam malutką ulotkę, na której były wypisane tylko ogólnikowe przeciwskazania. Jakie najczęściej? Do głównych przeciwskazań Mezoterapii igłowej należą: zapalenie skóry, choroby nowotworowe, ciąża i karmienie piersią oraz alergia na substancje stosowane przy zabiegu. Mało? Pewnie. Mam wrażenie, że naprawdę niewielka grupa ludzi nie może korzystać z tej ‘metody wow’.

Nie wszystko, tak jak w reklamie

Wszystko wydawało się wspaniałe i już miałam się skusić. Coś mnie jednak zaniepokoiło. Podświadomość? Umówiłam się na konsultację z dermatologiem w jednym z pobliskich szpitali powiatowych. Nagle moja lista przeciwskazań urosła z kilku, do kilkunastu punktów. Stany zapalne skóry? Oczywiście, że jest to przeciwskazanie, jednak należy zaznaczyć że KAŻDE: bakteryjne, grzybicze, wirusowe, trądzik różowaty, opryszczki, łuszczyce, nadwrażliwości skórne itd. Nagle grupa osób wykluczonych powiększyła się znacznie. Dodatkowo Pan doktor zaznaczył, że nie wolno tych zabiegów również wykonywać w przypadku: stosowanych wcześniej wypełniaczy skóry, laserów ablacyjnych i nieablacyjnych, nici, przeszczepów skórnych. Nie wolno też w przypadku gdy skóra ma tendencję do zasinień, problemów z krzepliwością, przyjmowania leków np. przeciwzapalnych (np. aspiryna!), leków przeciwzakrzepowych, niesteroidowych itd. Oczywiście lista była o wiele dłuższa. Wniosek?

Proszę uważać na swoje zdrowie i dokładnie zagłębiać się w przeciwskazania! Nie wszystko, jest zawsze takie, jak na ulotce.