Chirurg stomatolog – czym się zajmuje?

Ból zębów łączy się z koniecznością wizyty u stomatologa. Do tego samego lekarza udajemy się w celu kontroli uzębienia. Stomatolog ma jednak ograniczone możliwości – nie udzieli pomocy we wszystkich schorzeniach w jamie ustnej. Szerszy zakres uprawnień posiada chirurg stomatolog. Warszawa i okolice obfitują w gabinety i kliniki, które oferują zabiegi wykonywane przez chirurga stomatologa.

Wizyta u chirurga stomatologa – kiedy jest konieczna?

Chirurg stomatolog charakteryzuje się szczegółową znajomością chorób twarzoczaszki, jamy ustnej, szyi oraz tkanek miękkich twarzy. Taki specjalista posiada też wiedzę, która pozwala na leczenie niektórych chorób stomatologicznych, np. wad zgryzu czy parodontozy. Wizyta u chirurga stomatologa jest niezbędna w przypadku ekstrakcji zęba. Najczęściej zajmuje się on skomplikowanymi przypadkami, takimi jak usunięcie zębów mądrości czy zębów zatrzymanych. Ekstrakcja zębów to jeden z wielu zabiegów, który znajduje się w uprawnieniach chirurga stomatologa.

Chirurg stomatolog przeprowadza takie zabiegi jak podniesienie dna zatoki szczękowej, hemisekcję czy zabiegi endodontyczne. Ten sam specjalista przeprowadza też zabieg wszczepienia implantów. Podczas tego zabiegu nacina się dziąsła i nawierca tkankę kostną. Do przeprowadzenia tego zabiegu niezbędna jest odpowiednia wiedza i doświadczenie. Wizyta u chirurga stomatologa jest także niezbędna w przypadku podejrzenia stanu przednowotworowego lub nowotworu w obrębie jamy ustnej czy kości twarzoczaszki.

Chirurg stomatolog – Warszawa i okolice

W przypadku konieczności szybkiego skonsultowania się z chirurgiem stomatologiem, warto wybrać jedną z prywatnych klinik. Stomatolog najczęściej kieruje pacjenta do chirurga współpracującego z danym gabinetem. Chirurg stomatolog przyjmuje też w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Aby skorzystać z takiej wizyty, konieczne jest skierowanie.