Zimowa pielęgnacja – co warto mieć w torebce?

Zima to szczególnie trudny czas dla naszej skóry. Musi zmagać się z zimnem, wiatrem, deszczem, mrozem, zanieczyszczeniem powietrza, a także suchym powietrzem z ogrzewania. Trudne warunki wymagają szczególnej pielęgnacji, którą gwarantują dobrze dobrane kosmetyki i nie tylko. Co warto mieć zawsze w torebce?

Krem do rąk

Jedną z podstawowych rzeczy do pielęgnacji jest krem do rąk. To produkt, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie dnia. Zimą to właśnie skóra dłoni narażona jest na odmrożenia, kontakt z chłodnymi powierzchniami, wiatrem i mrozem. Nawet jeśli szczególnie dbamy o to, aby dłonie nie były wystawiane na działanie chłodu, czasem musimy odebrać telefon, wyjąć coś z torebki, czy nawet z kimś się przywitać. Wszystkie te czynności wymagają zdjęcia rękawiczek. Ponadto skóra dłoni narażona jest na suche powietrze, kontakt z detergentami, płynami itd., wszystko to powoduje, że szczególnie zimą bardzo mocno doskwiera nam przesuszenie skóry dłoni. Jest to czas, w którym dobry, tłusty, ale szybko wchłaniający się krem zawitał do naszej torebki.

Krople do oczu

Kolejnym obowiązkowym elementem wyposażenia torebki powinny być krople do oczu. Długa praca pry komputerze, podróże samochodem, czytanie, pisanie, ekspozycja na zanieczyszczone powietrze, wszystko to sprawia, że oczy szczypią, swędzą, łzawią, a niekiedy po prostu bolą. Krople do oczu, o działaniu nawilżającym, odżywczym, krople, dzięki którym oczy odpoczywają, zdecydowanie poprawiają komfort życia. Krople do oczu powinny być częścią i elementem pielęgnacji, nie czymś, co używane jest tylko w momencie, kiedy już naprawdę czujemy, że coś się dzieje, tylko profilaktycznie przez całą zimą, lub cały sezon grzewczy.

Kompletując pielęgnację zimową, warto także pomyśleć o balsamie ochronnym do ust, który będzie nawilżał, pielęgnował i zadba o to, aby usta były jak najbardziej delikatne i odżywione. Na całą twarz i ciało także warto zastosować bardziej intensywne kosmetyki, które będą otulać skórę, podczas ciężkich i niesprzyjających warunków.