Tu może pomóc trycholog. Warszawa i inne miasta Polski zapraszają do gabinetów trychologicznych

Włosy to wizytówka każdego człowieka. Od tego, jak wyglądają może wiele zależeć: praca, związek, powodzenie. Zadbane, zdrowo wyglądające i gęste włosy przyciągają spojrzenia, sprawiają, że stajemy się atrakcyjni. W uzyskaniu i utrzymaniu pięknej fryzury może pomóc nam trycholog, specjalista, który zajmuje się badaniem włosów i skóry głowy. Specjalista ten może znaleźć nieinwazyjny sposób na zagęszczanie włosów czy na powstrzymanie ich wypadania. Często jest w tym znacznie skuteczniejszy niż fryzjer.

Czym zajmuje się trycholog?

Trychologia to nauka zajmująca się włosami i skór głowy. A co to dokładnie są włosy? To cienkie i długie wytwory naskórka. Zbudowane są z białka – keratyny. Wyrastają niemal na wszystkich częściach ciała człowieka (z wyjątkiem np. wewnętrznych powierzchni dłoni czy warg). Ale na ich kondycja to kwestia bardzo złożona.

Popraw kondycję włosów

W dbaniu o zdrowe, prawidłowo i szybko rosnące włosy może pomóc nam trycholog. Warszawa, Paryż, Londyn, we wszystkich miastach na całym świecie, działają gabinety specjalistyczne, w których klienci mogą we właściwy sposób zadbać o swoje włosy, eliminując przyczynę ich słabej kondycji czy przywracając je w miejscach, z których z takich czy innych powodów zniknęły. W gabinetach trychologicznych spotykane są zabiegi, które mają na celu wzmacnianie i zagęszczanie włosów. Ale nie tylko.

Trycholog – Warszawa i inne miasta Polski zapraszają

Dlaczego tak ważne jest zasięgnięcie porady u trychologa gdy mamy problemy z włosami? Specjalista ten bada przede wszystkim, jakie jest źródło naszego problemu, na przykład jaka jest przyczyna wypadania włosów. Wówczas zamiast tylko tuszować skutki naszych problemów u fryzjera, wyeliminujemy ich przyczynę. Specjalista od włosów zna się nie tylko na ich budowie. Zakres jego wiedzy jest bardzo szeroki.

Zagęszczanie włosów po wypadku lub operacji

Trycholog diagnozuje przyczyny wypadania, łamania i przerzedzania włosów, ich miniaturyzację w oparciu o specjalistyczną wiedzę z wielu dziedzin nauki. Są to między innymi biologia molekularna (dziedzina zajmująca się m.in. rozmnażaniem się komórek) czy dermatologia (która pozwala już na wstępie wyeliminować choroby skóry, które mogą być przyczyną np. łysienia). Dobry trycholog posiada odpowiednią wiedzę również w zakresie chirurgii rekonstrukcyjnej i kosmetycznej. Może zatem pomóc w sytuacjach, gdy doszło do oparzeń lub zranień skóry głowy, dokonując przeszczepów skóry głowy czy implantując włosy.