Rehabilitacja pod okiem specjalistów

Sportowiec, osoba, która nie uprawa sportu wyczynowa oraz każdy z nas, który zmaga się z problemami w obrębie zmian zwyrodnieniowych, powinien bezzwłocznie udać się po konsultację do lekarza ortopedy, a w kolejnym kroku – poddać się fizjoterapii i rehabilitacji. Nieleczone zwyrodnienia w obrębie kręgosłupa, bioder, kolan oraz wszelkie zaleczone złamania i zwichnięcia dadzą o sobie znać w przyszłości, rzutując na naszą możliwość poruszania się oraz uczestnictwa w życiu społecznym i zawodowym.

Rehabilitacja kręgosłupa

Jednym z najczęściej pojawiających się problemów w obrębie naszego układu kostno – stawowego jest ból kręgosłupa, wynikający z problemów zwyrodnieniowych. Podstawową formą walki z chorobowymi zmianami tego typu są ćwiczenia, mające na celu wzmocnienie newralgicznych miejsc oraz kompleksowa rehabilitacja. Rehabilitacja kręgosłupa może odbywać się na kilka sposobów. Od różnych zabiegów w postaci elektrostymulacji nerwowo – mięśniowej, przez terapię behawioralnąo – poznawczą, kończąc na ćwiczeniach ogólno – usprawniających pod okiem fizjoteraputy przy użyciu zróżnicowanych przyrządów.

Rehabilitacja sportowa

Rehabilitacja sportowa jest ni mniej ni więcej, takim samym procesem, jaki ma miejsce przy okazji pracy nad powrotem do pełnej sprawności osób nie uprawiających sportu wyczynowo. Każdy sportowiec potrzebuje jednak takiej odnowy w nieco bardziej zaawansowanym wydaniu i w większej ilości. Rehabilitacja sportowa zatem dotyczy całego układu mięśniowego oraz stawowego i jest realizowana często na kilka sposób.

Rehabilitacja w klinice Rehasport

Oferta naszej kliniki obejmuje rehabilitację przeznaczoną dla sportowców. Wśród naszych działań znajdzie się zatem:

  • medyczny Tapeing – terapia stawowa,
  • kinezyterapia,
  • hydrogimnastyka – ćwiczenia fizjoterapeutyczne wykonywane w wodzie,
  • trening terapeutyczny,
  • trening funkcjonalny,
  • fizykoterapia, polegająca na wykorzystaniu w leczeniu ultradźwięków i prądów,
  • McKenzie – rozmowa z terapeutą,
  • PNF – metoda odtwarzania zatraconego ruchu poprzez przywołanie doświadczeń rozwojowych w sposób wielozmysłowy,
  • terapia manualna – w tym masaż, rozciąganie mięśni oraz różnego rodzaju specjalistyczne ćwiczenia.

Przekonaj się, że z naszymi możliwościami, nowoczesnym sprzętem i wykwalifikowaną kadrą jesteśmy w stanie pomóc Ci w bardzo skuteczny sposób. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą rehabilitacji sportowej i nie tylko centrum medycznego Rehasport w Warszawie i Poznaniu!