Psycholog i psychoterapeuta: kiedy warto zdecydować się na konsultację?

Psycholog i psychoterapeuta kiedy warto zdecydować się na konsultację

Emocje i problemy z nimi związane są swoistą domeną XXI wieku. Bardzo szybki tryb życia, wspinanie się po szczeblach kariery oraz wiele innych problemów sprawia, że często nie radzimy sobie z własnymi emocjami i wpadamy w kryzysy. Wyjście z nich często wymaga pomocy specjalisty, a jednym ze sposobów jest psychoterapia indywidualna (Częstochowa).

Psychika dorosłego jest dość delikatna, jednak dziecięce emocje wymagają uważniejszej opieki. Dobrze o tym pamiętać i starać się zapewnić mu odpowiednie warunki rozwoju emocjonalnego oraz pomóc podczas przeżywania problemów.

Kiedy warto zdecydować się na terapię i znaleźć dobrego psychoterapeutę (Częstochowa)? Do terapeuty lub psychologa warto się zgłosić gdy:

  • odczuwamy długotrwały smutek i/lub lęk,
  • nie radzimy sobie z emocjami,
  • mamy problemy z agresją,
  • mamy zaniżone poczucie własnej wartości,
  • mamy zaburzenia odżywiania,
  • mamy ataki paniki,
  • mamy problemy w relacjach np. w małżeństwie,
  • nie radzimy sobie z przewlekłym stresem,
  • znaleźliśmy się w sytuacji granicznej i kryzysowej np. śmierci kogoś bliskiego.

Psychoterapia (Częstochowa) pozwala podnieść jakość życia dzięki pomocy w radzeniu sobie z emocjami i trudnymi sytuacjami. Terapeuci pracują w różnych nurtach, np. Gestalt, systemowym, narracyjnym, nastawionym na rozwiązania, psychodynamicznym oraz poznawczo-behawioralnym i humanistycznym. Każdy z nich wygląda nieco inaczej, jednak zawsze jest wybierany odpowiednio do potrzeb pacjenta.

Psycholog dziecięcy: kiedy pójść z dzieckiem?

Psycholog dziecięcy (Częstochowa) pomoże, gdy zauważymy u dziecka np. nietypowe zachowanie czy gwałtowną w nim zmianę – żywiołowe i energiczne dziecko nagle stało się wycofane i apatyczne. Dodatkowo psycholog dziecięcy wesprze dziecko np. podczas problemów w szkole czy w trudnej sytuacji jak np. rozwód, czy śmierć jednego z rodziców.

Psycholog dziecięcy będzie także wsparciem dla dziecka, gdy zostanie u niego zdiagnozowana jakakolwiek przewlekła choroba np. nowotwór. Dzięki rozmowom z psychologiem dziecku łatwiej będzie radzić sobie z trudną sytuacją.

Psycholog (Częstochowa): gdzie szukać?

Psychoterapia (Częstochowa) to jedna z usług, które świadczy centrum medyczne Medipsyche. Pracują tu terapeuci, którzy stale się dokształcają, biorąc udział w szkoleniach i konferencjach. Ich indywidualne podejście do każdej osoby z trudnościami psychicznymi, która się do nich zgłasza, sprawia, że zyskują ich zaufanie, co pozwala na efektywną pracę terapeutyczną.