Pozbądź się zmian skórnych raz na zawsze! – dermatolog Poznań

Zmiany skórne, szczególnie te w obrębie twarzy w postaci licznych wykwitów stanowią jedne z tych przypadłości, których chcemy pozbyć się najbardziej. Posiadanie gładkiej i delikatnej skóry, której nie trzeba zakrywać, staje się wówczas numerem jeden w naszych codziennych rozmyślaniach o całym wyglądzie. Problem ten bardzo często nie pozwala nam na odprężenie, jesteśmy spięci i zwyczajnie niezadowoleni z naszego życia. Takie samopoczucie prowadzi do obniżenia oceny własnej wartości a w rezultacie również stanów depresyjnych. Badania przeprowadzane wśród pacjentów zmagających się z cukrzycą, silnym trądzikiem i nadczynnością tarczy, że komfort życia osób właśnie ze zmianami skórnymi był zdecydowanie najmniej zadowalający. Co powinniśmy zrobić na samym początku? Z pewnością udać się po poradę do dermatologa!

Dermatolog, to jednak nie tylko specjalista od leczenia trądziku. To lekarz, który pozwoli zapomnieć o dręczących przebarwieniach na ciele, łuszczycy, czy obecności niepokojących pieprzyków. Co więcej, jest lekarzem, który zajmuje się terapią wirusowych zapaleń skóry, a wiadomym jest, że te zbagatelizowane mogą przerodzić się w o wiele poważniejsze choroby, także nowotworowe. Dermatolog zadba również o jedynie drobną korektę Twojego wyglądu, ponieważ każdy z nich posiada również szeroką wiedzę z zakresu medycyny estetycznej.

Jak widać, dermatologia jest bardzo różnorodnym i interdyscyplinarnym działem medycyny,
w skład której wchodzą takie odłamy, jak między innymi:

  • wenerologia, czyli dział, który zajmuje się leczeniem chorób przenoszonych drogą płciową,
  • kosmetologia,
  • pediatria – w przypadku zmian skórnych zachodzących u dzieci,
  • geriatria – leczenie dermatoz u osób starszych,
  • dermatochirurgia, czy
  • estetologia, zajmująca się badaniem wyglądu i kondycji skóry.

Jeśli zmagasz się ze zmianami skórnymi, nie pozwól, aby całkowicie przejęły kontrolę nad Twoim życiem! Sprawdź nowe możliwości na zdrowy, piękny i lepszy wygląd i zapoznaj się z pełną ofertą dermatologiczną, także w Twoim mieście. Dowiedz się więcej o usługach Dermatologa – Poznań. Zapraszamy!