Leczenie niepłodności – od teraz masz szansę na zyskanie pełnej rodziny

Jeśli jesteś na początku swojej życiowej drogi, masz pracę, która w pełni Cię zadowala oraz kochającą bliską osobę, nic nie powinno stawać na drodzę w osiągnięciu pełni szczęścia i powiększeniu rodziny o kilku nowych, mniejszych członków. Bardzo często jednak zdarza się tak, że nie jesteśmy w stanie zapewnić sobie tego radosnego momentu w życiu. Stajemy wówczas przed trudnym wyborem. Adopcja? Surogatka? Na szczęście współczesna medycyna jest na coraz to bardziej zaawansowanym poziomie, dlatego też kolejną opcją może być leczenie niepłodności.

Metody na leczenie niepłodności

Sposobów na dostarczenie rodzinie możliwości stworzenia pełnej rodziny na szczęście jest kilka. Są to między innymi:

1. Hormonalne leczenie niepłodności

Stosowane przy zaburzeniu owulacji lub nierównej – zbyt wielkiej lub za małej ilości hormonów. W celu ich wyrównania, lekarz podaje leki w formie tabletek lub zastrzyków, które mają za zadanie poprawić pracę zarówno samych jajników, jak również przysadki mózgowej, nadnerczy i podwzgórza. Terapia trwa około kilku miesięcy.

2. Chirurgiczne

A w skrócie – operacyjne. Zabieg chirurgicznego leczenia niepłodności skupia się na działaniach mających na celu, między innymi, udrażnienie jajowodów u kobiet oraz drogi, przez które przepływają plemniki, u mężczyzn. Operacja jest wykonywana pod narkozą a okres rekonwalescencji trwa do 2 miesięcy.

3. In Vitro

To metoda, która jest proponowana parom starającym się o dziecko, kiedy specjaliści nie są w stanie oszacować konkretnej przyczyny niepłodności, kobieta wykazuje brak jajowodów a z pęcherzyka Graafa nie wydobywają się dojrzałe jajeczka lub kiedy mężczyzna posiada zbyt mało ruchliwe plemniki. Zapłodnienie takie odbywa się dzięki pobraniu komórki jajkowej oraz plemników oraz przeniesienie komórki z plemnikami do macicy pacjentki.

To obecnie jeden z najbardziej kontrowersyjnych i coraz częściej wykonywanych zabiegów sztucznego zapłodnienia. In Vitro nie spowoduje odzyskania płodności. Zapewni jednak możliwość posiadania potomstwa.

Niepłodność może wystąpić tak samo często u kobiet jak i mężczyzn. Ze względu na szybki tryb życia, nie do końca zdrowe jedzenie, osłabienie organizmu a w rezultacie szereg chorób, jakość plemników u mężczyzn pogarsza się a jajeczkowanie u kobiet zostaje zaburzone. Aby dać sobie szansę na posiadanie dzieci, warto odwiedzić klinikę niepłodności w Poznaniu. Najlepi specjaliści i najnowocześniejszy sprzęt zapewni całkowicie bezpiecznie leczenie niepłodności – Poznań zaprasza do kontaktu!