Leczenie korzeniami

Jeżeli walczymy z nałogiem, to powinniśmy się zainteresować rośliną o nazwie kudzu, działanie jej jest rzeczywiście zdumiewające. Szczególnie często terapeuci oraz lekarze zwracają uwagę na ten produkt naturalny osobom, które zmagają się z nałogiem alkoholowym. Właśnie tu będzie można odnaleźć substancje, które po prostu będą zmniejszały pragnienie sięgnięcia po alkohol. Dodatkowo naukowcy będą coraz częściej zwracali się w stronę teorii, że ten korzeń może także bardzo pomóc każdemu, kto pali papierosy, a chce się pozbyć takiego niezdrowego nałogu.

Do kogo się zgłosić po kudzu?

Naturalnie tak samo, jak w przypadku innych suplementów diety, zawsze wcześniej przed zastosowaniem takich naturalnych produktów powinniśmy się skontaktować z jakimś doświadczonym terapeutą albo przynajmniej sprzedawcą. W dzisiejszych czasach zresztą w sklepach zielarskich pracują osoby, które najczęściej są bardzo dokładnie zorientowane w takich tematach. Warto też oczywiście udać się na konsultacje do naszego lekarza rodzinnego.

Lecznicze działanie kudzu

Inne nazwy tej rośliny to opornik lub ołownik łatkowaty. W praktyce kudzu działanie swoje szerokie prozdrowotne zawdzięcza temu, że zawarte są w nim izoflawony. Poza tym aż 80% z nich to pueraryny. To właśnie one będą miały kluczowe działanie w terapii, ponieważ odpowiadają za to, że nasza potrzeba konsumowania alkoholu będzie ograniczona. W praktyce oddziaływanie na nasz organizm będzie się objawiać w postaci łagodzenia ubocznych skutków stosowania używek. Kolejną zaletą jest to, że nasz organizm będzie szybciej się regenerować. Wiele osób, ale także naukowców oczywiście wciąż stawia tezy, które mają wyjaśnić, w jaki sposób odbywa się to działanie przeciwalkoholowe. Do najczęściej spotykanych hipotez należy ta, która mówi, że przemiana alkoholu etanolowego jest zatrzymana na etapie aldehydu octowego. Jest to właśnie związek, który posiada dużą toksyczność i ona będzie odpowiedzialny za objawy zatrucia alkoholowego, czyli po prostu kaca. Oczywiście, zanim wprowadzimy ten produkt do diety, to warto się dokładnie przebadać.