Fizjoterapia- nowa, nieinwazyjna terapia przeciwbólowa

Medycyna rozwija się w dynamicznie, oferując nowe, nieszkodliwe sposoby walki z bólem. Jedną z nowych propozycji jest terapia falą uderzeniową. Kraków to miasto, gdzie można zapisać się na taki zabieg. Przed wizytą warto zapoznać się z podstawową wiedzą na temat metody oraz upewnić się, że kwalifikujemy się na jej zastosowanie.

Schorzenia i kontuzje sportowe- terapia falą uderzeniową

Kraków -za sprawą bliskości gór oraz Wyżyny Krakowsko- Częstochowskiej- to miejsce, gdzie zamieszkuje wiele osób zajmujących się wspinaczką oraz eksplorowaniem jaskiń. Jak w każdej dziedzinie sportu, także i tu zdarzają się kontuzje. Często dotyczą one stawów i narządów ruchowych generując ból. Terapia falą uderzeniową może pozwolić w takich sytuacjach na znaczne obniżenie dolegliwości. Przynosi ona często ulgę także osobom uprawiającym inne dziedziny sportu, takie jak badminton czy squash. Wśród osób grających w tenis dość często spotyka się schorzenie, zwane “łokciem tenisisty”. Ważne, aby terapia analgetyczna wiązała się z rozwiązaniem przyczyny problemu, która może leżeć w złym doborze sprzętu, lub nieodpowiedniej technice gry.

Terapia falą uderzeniową- Kraków

W stolicy małopolski możemy skorzystać z tej metody pod okiem doświadczonych fizjoterapeutów. Osoba kierująca zabiegiem dokładnie lokalizuje źródło bólu, po czym kieruje w jego stronę wiązkę fal radialnych. Oddziaływanie to jest bezpieczne dla ciała pacjenta i skierowane jedynie w obszar podlegający leczeniu. Dużym atutem zabiegu jest długotrwałe utrzymywanie się jego skutków. O kwalifikacji do zabiegu decyduje fizjoterapeuta.