Jakie właściwości ma cynamon?

Cynamon to przede wszystkim popularna przyprawa. Warto jednak wiedzieć, że ten proszek wykazuje również sporo właściwości prozdrowotnych. Wykorzystuje się go również w przemyśle kosmetycznym oraz farmaceutycznym i można powiedzieć, że pomaga na niektóre dolegliwości. A zatem, jakie właściwości ma cynamon? sklep internetowy – na jaki zdecydować się, by kupić tam odpowiednie produkty? Zachęcamy do przeczytania artykułu.

Cynamon – co to?

Jak wiadomo, cynamon ma przepiękny zapach i nieodłącznie kojarzy on się z wypiekami, a także bardzo często z pierwszą gwiazdką, przygotowywaniem grzańca, a także a atmosferą spokoju oraz radości. Jest to przyprawa, która znana już w starożytności. Wykorzystywali ją Grecy, Rzymianie, Hindusi, a nawet Egipcjanie. Jest on pozyskiwane z kory cynamonowca. Do popularnych gatunków tej przyprawy zalicza się, na przykład cynamonowiec cejloński. Decydując się na kupno cynamonu w sklepie z cynamonem, warto kierować się również kolorem. Musi on mieć jasnobrązowy kolor.

Właściwości cynamonu

Warto pamiętać, że cynamon jest przyprawą o dość dużej kaloryczności. Nie warto się tym jednak przejmować, ponieważ zwykle nie używa się go w dużych ilościach, wystarczy szczypta. Jest on źródłem tłuszczów, a także witaminy K, żelaza, wapnia oraz magnezu. Zawiera również trochę białka i węglowodanów. Co ciekawe, świetnie wpływa na obniżenie glukozy we krwi, więc powinny go zażywać osoby chorujące na cukrzycę typu drugiego. Cynamon okazuje się też być pomocny przy różnorodnych bolesnych skurczach, wzdęcia i biegunka przy problemach z apetytem. Przypisuje się mu właściwości przeciwzapalne, znieczulające, przeciwbólowe, a przede wszystkim docenia się go za niepowtarzalny smak. Sklep z cynamonem powinien być wybrany rozważnie, warto zdecydować się na kupno tego produktu w polecanym w sklepie online.