Jak pomóc osobie chorej na nowotwór płuc?

Można zauważyć, że coraz więcej osób zapada na raka. Była to kiedyś choroba, o której słyszało się tylko w radiu. Jeszcze do niedawna, rak występował dość rzadko lub u osób, które były bezpośrednio narażone na szkodliwe substancje, promieniowanie itp.

Dzisiaj, każdy może dowiedzieć się, że ma raka. Nie każdy oczywiście jest złośliwy i oznacza długą i powolną śmierć. Jednak lepiej jest zapobiegać takim chorobom, niż je leczyć. Z dnia na dzień, może się także okazać, że ktoś z Twoich bliskich ma raka płuc. Co zrobić w takiej sytuacji i jak pomóc choremu?

Co wywołuje raka płuc?

Każdy zapadając na jakąś ciężką chorobę, zadaje zawsze pytanie “dlaczego ja?” oraz “za co?”. Warto jednak przeanalizować swoje życie, a przyczyna się znajdzie. Mieszkanie w mieście pełnym smogu, niezdrowe jedzenie: słodycze, smażone potrawy, fast foody, brak ruchu, palenie papierosów, praca w miejscu obecności szkodliwych gazów itp. Wszystko to składa się na choroby, które nas dotykają. Dlatego wraz z diagnozą raka, należy odstawić wszelkie wyżej podane czynniki i zacząć zdrowo jeść, więcej czasu spędzać w lesie, chodzić na spacery oraz stosować się do zaleceń lekarza.

Pomocny przenośny koncentrator tlenu

W przypadku raka płuc, przyda się każde urządzenie, które ułatwia oddychanie lub je umożliwia. Dlatego warto zainwestować w przenośny koncentrator tlenu. Jest to stosunkowo niewielkie urządzenie ważące ok. 5 kg, które dostarcza do płuc pacjenta czysty, nawilżony i skoncentrowany tlen. Poprawia ono parametry oddechowe, ogranicza stres, obniża hematokryt i jest korzystny dla układu krążenia.