Implanty zębów – estetyczne i wygodne rozwiązanie

Implanty stają się coraz bardziej popularne. Kiedyś były mało dostępne, a dziś – na ich wszczepienie decyduje się coraz wiele osób – także dlatego, że implant (zastępujący korzeń zęba) wraz z nadbudowaną na nim częścią protetyczną najlepiej zastępuje utracony ząb. Poza tym, inaczej niż w przypadku założenia np. mostu protetycznego, przy implantacji nie ulegają uszkodzeniu inne zęby – nie trzeba ich szlifować. Implant wraz z koroną staje się pełnowartościowym i „samodzielnym” zębem.

WYBÓR KLINIKI

Coraz więcej klinik stomatologicznych w całym kraju specjalizuje w implantacji zębów. W większości miast można znaleźć doświadczonych specjalistów, którzy zapełnią nam lukę po usuniętym zębie. Jest to proces wieloetapowy, jeśli więc zdecydujemy się na ten zabieg, warto poszukać odpowiedniego stomatologa jak najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Przykładowo dentyści wykonujący implanty w Kielcach czy w innym mieście mogą przeważnie poszczycić się szkoleniami i długoletnim doświadczeniem w tej specjalizacji. Implantolodzy dbają o to, aby cały czas się doszkalać w kraju, jak i poza jego granicami. Tym bardziej, że implantologia stomatologiczna cały czas się rozwija.

OD CZEGO ZACZĄĆ?

Zapewne od zdecydowania się na odpowiednią klinikę, jeśli nie mamy poleconego implantologa, to najłatwiej jest wpisać frazę, na przykład: implanty w Kielcach, i wybrać specjalistę czy też klinikę. Kolejnym krokiem jest konsultacja medyczna i wykonanie serii badań. Należą do nich: badania na krzepnięcie krwi i na czas krwawienia, OB oraz morfologia. Niewątpliwym udogodnieniem jest to, że aby wszczepić implant, nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Cukrzyca czy przebyte nowotwory także nie są przeciwwskazaniem. Występują natomiast pewne przeciwwskazania, jeśli chodzi o natychmiastową implantację zęba, czyli taką, w której implant jest wszczepiany od razu po usunięciu zęba. Taki zabieg nie jest możliwy, gdy u pacjenta stwierdzono choroby przyzębia.

JAK WYGLĄDA ZABIEG?

W dniu zabiegu należy zjeść jedynie lekki posiłek i zadbać o odpowiednią higienę jamy ustnej. Wszczepienie implantu jest wykonywane w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu pacjent musi pamiętać o tym, żeby chłodzić operowane miejsce i wyjątkowo starannie czyścić zęby. Gdy implant zintegruje się z kością (trwa to od 3 do 8 miesięcy), stomatolog umieszcza na śrubie porcelanową koronę. By nowe zęby dobrze nam służyły, trzeba dbać o nie tak, jak o te naturalne – od tego właśnie zależy trwałość implantów.

Dzięki temu, że implanty w Kielcach czy też w innym polskim mieście są najnowszej generacji i nie odbiegają jakością od tych wszczepianych w zagranicznych klinikach, to bez obaw możemy zdecydować się na ten zabieg i mieć pewność, że efekty będą bardzo zadowalające.

http://stomatologkielce.pl/