Dlaczego jesienią warto jest skorzystać z dobrodziejstw laseroterapii?

Jesień to okres, w którym gabinety medycyny estetycznej jeszcze chętniej zapraszają do siebie pacjentów. W wielu polskich miastach, na przykład Krakowie, laseroterapia jest bowiem popularnym zabiegiem o tej porze roku.

Powód jest prosty – pomimo swojej skuteczności, lasery pozostawiają skórę w tymczasowym stanie podrażnienia. Skorzystanie z takiego zabiegu latem skończyłoby się więc na bliznach i przebarwieniach, spowodowanych wystawieniem ciała na działanie promieni UV.

A ponieważ wakacyjne opalanie nierzadko pozostawia na naszej skórze nieestetyczne ślady, jesienna terapia laserowa z pewnością pomoże nam w przywróceniu jej dawnego wyglądu.

Usuwanie przebarwień na skórze

Jednymi z najczęściej spotykanych, powakacyjnych zmian na skórze są charakterystyczne, brązowe plamy. Stoi za nimi zwiększona produkcja melaniny, spowodowana reakcją obronną naszego ciała, mającą na celu pochłonięcie promieni UV.

Schorzenie to dotyka przede wszystkim kobiet leczących się hormonalnie, a także osób cierpiących na choroby tarczycy oraz wątroby. Terapia z wykorzystaniem lasera podgrzewa komórki barwnikowe, niszcząc je i przywracając skórze zdrowy kolor. Jeśli i Ciebie denerwują zatem powakacyjne przebarwienia na skórze, warto jest przejrzeć oferty laseroterapii z Krakowa tudzież innego dużego miasta z naszej okolicy.

Laser na zmarszczki

Nowoczesna medycyna estetyczna pozwoli nam też na pozbycie się innego częstego problemu, dotykającego osoby opalające się. Mowa tu o zmarszczkach, powstałych wskutek zniszczenia włókien elastyny i kolagenu przez promienie UV. Dochodzi też wówczas do zaburzenia pracy bariery lipidowej.

Skórze przybywa lat, staje się też ona sucha i pozbawiona elastyczności. Aby móc uchronić nasze ciało przed takimi zmianami, konieczne jest codzienne, profilaktyczne stosowanie kremów z filtrem. A jeśli już zauważyliśmy u siebie początki zmian naskórnych, skorzystajmy z pomocy lekarza specjalisty.

Przykładem jest tu chociażby gabinet Dr. Legrand, oferujący najskuteczniejszą laseroterapia Kraków. Nie zapominajmy też o sprawdzeniu opinii w sieci, potwierdzających renomę gabinetu.