Dobry fachowiec poszukiwany – fizjoterapia Poznań!

Wszyscy potrzebują odrobiny rehabilitacji

Z racji tego, że żyjemy w tak zabieganym świecie, większość z nas przemieszcza się za pomocą samochodów lub komunikacji publicznej, nie jesteśmy w stanie w naturalny sposób zadbać o swoją kondycję i dostarczyć sobie odpowiedniej ilości ruchu na co dzień. Na skutek nieprawidłowej postawy nabytej dzięki godzinom pracy przed komputerem i wad, wynikających z osłabienia mięśni kręgosłupa, niemal połowa z nas powinna udać się do fizjoterapeuty i zainwestować w lepszą kondycję zarówno swojego ciała, jak i umysłu. Pacjenci, którzy na skutek bólów okolic pleców trafiają do rehabilitanta, zwykle już dawno powinni zmienić nieco swoje życie, dodając do niego lekkie treningi, zdrowszą dietę lub, być może, zmienić miejsce zatrudnienia!

Czym tak naprawdę zajmuje się fizjoterapeuta?

Oczywiście, oprócz wyżej uwzględnionych aspektów w postaci chorób czasów współczesnych, o wiele częściej do fizjoterapeutów trafiają osoby po ciężkich urazach mechanicznych lub osoby z szeregiem niepełnosprawności. Rodzajów fizjoterapii jest tym samym bardzo dużo. Wśród podstawowych obszarów, w obrębie których działają, wyróżniamy, m.in.:

  • ortopedię,
  • neurologię,
  • reumatologię,
  • kardiologię a nawet
  • onkologię oraz
  • traumatologię.

Do fizjoterapeutów najczęściej trafiają pacjenci, którzy są kierowani na rehabilitację na skutek odczuwania bólu stawów, po urazach, złamaniach, osoby z niedowładem kończyn, a także wszyscy Ci, którzy stanowią grupę osób po amputacjach, wymagający ćwiczeń przygotowujących ich do funkcjonowania z protezą.

Praca fizjoterapeutów jest niezwykle potrzebna, ale również bardzo wymagająca i angażująca czas i siły zarówno rehabilitanta, jak i pacjenta. Zatem, jeśli masz już dość powracających bólów kręgosłupa, zmagasz się z problemem bólu stawów lub potrzebujesz lepszej, stałej opieki medycznej, zapraszamy do kontaktu! Fizjoterapeuta Poznań czeka na kontakt!