Czym jest aparat Invisalign?

Aparat Invisalign to nowoczesne rozwiązanie, cieszące się ogromnym zainteresowaniem w Warszawie i innych polskich miastach. Pod pojęciem tym kryją się specjalistyczne, przezroczyste nakładki na zęby, zastępujące tradycyjne, druciane aparaty ortodontyczne. Wykorzystywane w korygowaniu zgryzu u osób dorosłych, nakładki te znajdują zastosowanie podczas leczenia szparowatości, stłoczonych zębów tudzież przodozgryzu. Należy jednak pamiętać, że to, czy naszą wadę da się skorygować nakładką, będzie musiał określić wpierw nasz dentysta. Zdziwi się jednak ten, kto uważa, że Invisalign to jedynie wygodna opcja o słabszym działaniu – po uzyskaniu pozytywnej opinii lekarza, możemy bowiem skorygować nasz zgryz równie skutecznie, co w przypadku drucianych modeli. W niniejszym artykule opowiemy o tym niezwykle komfortowym sposobie na leczenie wad zgryzu.

Estetyka i wygoda niewidocznego aparatu

 

Jednym z głównych powodów ogromnej popularności aparatu Invisalign w Warszawie jest jego znakomita estetyka. I chociaż na przestrzeni lat, aparaty nazębne stały się pewną oznaką stylu, nie wszyscy decydujemy się na ich założenie, martwiąc się zaburzeniem naszego uśmiechu. Przezroczyste nakładki niwelują ten problem, pozostając niemal niewidzialnymi dla innych osób. Aparat Invisalign jest przy tym bardzo wygodny – brak elementów mocujących sprawia, że wnętrze jamy ustnej nie ulega podrażnieniom, co jest bardzo częstym problemem w przypadku modeli drucianych. Pacjent nie musi więc zaopatrywać się w wosk ortodontyczny.

 

Podstawowe reguły, związane z noszeniem nakładek ortodontycznych Invisalign

 

W przeciwieństwie do zwykłych aparatów, przezroczyste nakładki mogą zostać w każdej chwili wyjęte, w celu dokładnego ich oczyszczenia. Trzymaną nakładkę wystarczy wyszczotkować starannie zwykłą szczoteczką, po czym opłukać w ciepłej wodzie. Pamiętajmy również, aby umyć zęby przed ponownym założeniem aparatu. Załączone etui pozwoli nam z kolei na bezpieczne przechowywanie nakładki. Popularność aparatu Invisalign w Warszawie zapewnił mu również mniejszy rygor, związany z jedzeniem. Ponieważ nie musimy martwić się, że nasze ulubione przysmaki przyczynią się do uszkodzenia aparatu lub utrudnienia jego oczyszczenia, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w trakcie leczenia ortodontycznego uraczyć się okazjonalnie pizzą. A ponieważ nakładki są wykonywane indywidualnie dla każdego pacjenta, rola samego ortodonty też jest tu dużo mniejsza. Dzięki temu, nie musimy umawiać się na wizyty kontrolne tak często, jak w przypadku zwykłego aparatu.