Co zawiera witamina B complex?

Mianem witaminy B complex określa się po prostu mikroelementy z grupy B, które mają podobne cechy i działanie w organizmie. Można nabyć je w formie suplementu, który zawiera wszystkie te witaminy w jednej kapsułce. Dzięki temu szybko uzupełnisz niedobory tych niezbędnych składników odżywczych.

Skład preparatów B complex

W skład witamin z grupy B wchodzą witaminy: B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9 (B11) oraz B12. Substancje oznaczane innymi numerami nie należą do tej grupy związków chemicznych. Mimo to gdzie nie gdzie można się jeszcze spotkać z błędnymi określeniami, takimi jak witamina B13 czy B4. Są to substancje niebędące witaminami.

Jeśli zaś chodzi o składniki dostępnych na rynku preparatów odżywczych B complex, to oczywiście znajdują się w nich witaminy z grupy B, ale mogą się również pojawić inne substancje, które dodatkowo wspomagają pracę organizmu. Warto więc zwracać uwagę na etykiety poszczególnych produktów. Najlepsza witamina B complex to taka, która będzie się dobrze wchłaniać, dzięki czemu szybko zauważysz efekty jej stosowania.