Endodoncja – czym się zajmuje endodonta?

Endodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się wnętrzem zęba, czyli dolegliwościami spowodowanymi chorobami miazgi.

prowadza się to najczęściej do tak zwanego leczenia kanałowego. Technikę tę stosuje się wtedy, kiedy wypełniająca kanały miazga zęba ulega nieodwracalnym uszkodzeniom, np. w wyniku zapalenia. Jest to sytuacja groźna o tyle, że niekiedy wierzchnie elementy zęba nie zdradzają objawów toczącej wnętrze choroby. Alarm wywołuje dopiero wzmożona nadwrażliwość chorego zęba, a nawet nagły, ostry ból, występujący w trakcie jedzenie lub, w zaawansowanył stadium, niezależnie.

Jeśli zaobserwujesz u siebie niespodziewany, intensywny ból zęba, nie zwlekaj z wizytą u dentysty. Ból zęba jest jednym z najbardziej uciążliwych bólów i jest nawet w stanie uniemożliwić codzienne funkcjonowanie. W takim przypadku może Ci pomóc już tylko endodonta.

Nowoczesne leczenie w naszej klinice

Endodoncja w naszej klinice jest na światowym poziomie. Dla nas w Artodonto najważniejszy jest pacjent, dlatego zależy nam na tym, żeby zabiegi łączyły w sobie jakość i wygodę. Kluczem do tego jest aktualny stan wiedzy specjalistów na temat najnowszych urządzeń stomatologicznych oraz umiejętność stosowania ich w praktyce.

Każdy endodonta w naszej klinice obsługuje nowoczesny mikroskop, poszerzający pole widzenia w czasie zabiegu. Lecz nie jest to jego jedyna zaleta – szereg funkcji mikroskopu obejmuje radiowizjografię (funkcja służąca do wykonywania zdjęć w jamie ustnej pacjenta), endometr dokonujący pomiaru kanałów zębowych oraz system dźwięków i ultradźwięków służący do opracowywanie i udrażniania kanału, który endodonta następnie dezynfekuje i wypełnia.

Artodonto – Twój endodonta w Warszawie

Kto zaznał kiedyś bólu zęba, ten wie jakiego przysparza on cierpienia. Ważne jest, żebyś miał do kogo zwrócić się w takiej sytuacji. W Artodonto stawiamy na empatię i pełne otwartości podejście do pacjenta – to sprawia, że nasi pacjenci są z nami już od dwudziestu lat. U nas endodonta przed i w trakcie zabiegu udzieli Ci dokładnych informacji na temat tego, co się z Tobą w danej chwili dzieje. Łączymy komfort, wysoką jakość usług, nowoczesne technologie z przyjazną atmosferą – w konkurencyjnej cenie! Klinika Artodonto Warszawa – z nami jesteś w dobrych rękach.