Co robić, by mieć zdrowe zęby?

Co robić, by mieć zdrowe zęby?

Od lat głośno mówi się o tym, jak ważna jest prawidłowa higiena jamy ustnej i profilaktyka. Mimo to ciągle słyszy się o tym, że zarówno mali, jak i duzi pacjenci boją się dentystów, nie szczotkują poprawnie zębów i często pomijają ich mycie z lenistwa. To spory błąd, który ma negatywne skutki na naszym zdrowiu. Takie małe zaniedbania doprowadzają do bardzo dużych trudności, gdzie jedynym rozwiązaniem jest dentysta Legnica. Zadbaj o swój uśmiech, by uniknąć np. leczenia kanałowego czy próchnicy.

Odpowiednia higiena jamy ustnej i zębów

Pierwszą podstawową zasadą, o której należy pamiętać i której trzeba przestrzegać, jest częste i regularne mycie zębów i jamy ustnej. To minimum dwa razy dziennie – o poranku oraz wieczorem. Wszystko po to, aby usuwać zarazki, jakie mogą rozwijać się w buzi, wywołując potem choroby jak np. próchnicę. Jeśli lubisz podjadać w nocy, zadbaj o to, by jeszcze przed spaniem szczotkować zęby. Lenistwo w tym przypadku nie popłaca. Zwróć uwagę na technikę, jaką myjesz zęby. Wykonuj okrężne ruchy, rozpoczynając od zewnętrznych powierzchni, kończąc na wewnętrznych i bez pomijania powierzchni żujących. Nie zapominaj również o regularnym wymienianiu szczoteczek do zębów! Na nich także rozwijają się bakterie.

Regularne wizyty u dentysty

Oprócz dbania o odpowiednią higienę jamy ustnej, należy pamiętać również o częstej profilaktyce. To właśnie obie te czynności w połączeniu ze sobą dają nam gwarancję, że będziemy cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem przez długi czas. Nie unikaj dentysta Legnica – to największy błąd, który możesz popełnić i który odbije się w negatywny sposób na Twoim samopoczuciu. Dbaj o regularne odwiedzanie gabinetu stomatologicznego. Dziś, dzięki nowoczesnym sprzętom oraz metodom, wizyta w takim miejscu naprawdę nie jest przerażająca i nie wiąże się z bólem. Z tym zaś mają związek wszelkie zaniedbania, których dopuszcza się wielu młodych i starszych pacjentów. Jeśli jesteś osobą dorosłą, która nie cierpi na większe problemy związane z zębami, odwiedzaj dentystę średnio raz na pół roku. Dzieci zaś powinny udawać się do lekarza co około trzy miesiące – wynika to z faktu, że zęby mleczne są bardziej narażone na próchnicę niż te stałe.