Arktyczny korzeń – zastosowanie

Zastanawiasz się, w jaki sposób, za pomocą naturalnych metod, przywrócić sobie energię i chęci do życia? Jeśli chwilowo odczuwasz przemęczenie, jesteś zestresowany lub obciążony nawałem obowiązków, może pomóc Ci korzeń arktyczny.

Różaniec górski dla każdego?

Badania pokazują, że arktyczny korzeń nie wchodzi w reakcję z lekami. Może co najwyżej zwiększać pobudliwość u osób, które oprócz niego stosują leki stymulujące. Jeśli więc zażywasz jakieś substancje przepisane przez lekarza, warto skonsultować się z nim przed zastosowaniem wyciągu z korzenia. Kobiety oczekujące potomstwa również powinny dowiedzieć się, jaka dawka będzie dla nich odpowiednia. Choć nie ma przeciwwskazań do stosowania korzenia arktycznego w ciąży, to wiadomo, że należy wówczas zachować szczególną ostrożność, podczas przyjmowania jakichkolwiek leków i suplementów. Poza tym różaniec górski polecany jest osobom w różnym wieku, także seniorom.

 

Działanie korzenia arktycznego

Właściwości arktycznego korzenia to przede wszystkim obniżanie napięcia oraz poprawa pamięci, zdolności uczenia się i koncentracji. Ponadto jest to roślina, która pozytywnie wpływa na osoby zmagające się z depresją. Wśród jego działań można wymienić również zwiększenie wydolności organizmu, dlatego nieraz chętnie stosują go osoby uprawiające sport. Stwierdzono także, że różaniec górski pomaga chorym na nowotwory, wspierając leczenie oraz pomagając w dojściu do siebie po chemioterapii. Zmniejsza także ryzyko tego typu zachorowań, więc może być stosowany profilaktycznie. Polecany przez nas produkt magiazdrowia.com/arktyczny-korzen-rhodiola-alter.