Schodołaz, jako niezbędne narzędzie niepełnosprawnych

schody

Transport osób niepełnosprawnych potrafi być chwilami bardzo trudny. Jednak dzięki rozwojowi technologicznemu w dzisiejszych czasach osoby z ograniczeniami ruchowymi mogą korzystać z narzędzi, jakim jest schodołaz. Głównie w Polsce nabywane są zarówno przez przedsiębiorców, jak i klientów indywidualne te kroczące lub gąsienicowe. Więcej informacji o schodołazu publikujemy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Schodołaz a niepełnosprawni

Bariery architektoniczne czasami ograniczają poruszanie się niepełnosprawnym. Wózek inwalidzki jest świetnym narzędziem, pozwalającym sprawnie poruszać się po kółkach jednak w przypadku schodów, takie urządzenie jest nieprzydatne. Schodołaz to świetna alternatywa, jeśli osoba niepełnosprawna musi wejść na dane piętro, a nie ma windy. Mobilne krzesło schodowe pozwala w sposób wygodny i przede wszystkim bezpiecznie poruszać się osobom po schodach, które mają poważne ograniczenia ruchome.

Z pewnością drogi czytelniku zastanawiasz się: jak zamówić schodołaz? W tym przypadku warto skorzystać z najlepszej wymyślonej technologii, czyli internetu. W sieci znajdziesz wysokojakościowy sprzęt w przystępnej cenie. Zakupy internetowe pozwalają porównywać także produkty, dlatego taka forma wyszukiwania produkty jest obecnie najczęściej stosowany. Szeroki rynek urządzeń dla osób niepełnosprawnych pozwala nabyć zarówno nowy, jak i używany sprzęt. Oprócz zakupu w Polsce funkcjonuje wiele wypożyczalni na przykład w Warszawie. Można je łatwo zlokalizować poprzez wpisanie w przeglądarkę internetową fraz: „schodołaz wypożyczalnia warszawa”. Taki sposób jest niezwykle często praktykowany z uwag ina oszczędność czasu i pieniędzy.

Jak działa schodołaz?

Schodołaz jest oparty na mechanicznych ruchach imitujących ruch. Z tego względu nie robią na nim wrażenia strome schody i te wąskie, które potrafią czasem przerazić osoby całkowicie zdrowe i mobilne. Schodołaz działa, dzięki wmontowanemu silnikowi elektrycznemu, który wyposażony jest z zewnętrznym akumulatorem.