Dlaczego warto przyjmować suplementy diety?

Mówiąc o suplementach diety farmapol, na samym początku należy ustalić jedną, bardzo ważną rzecz tj. suplement diety nie jest lekiem. Suplementy nie zawierają substancji leczniczych czy przeciwzapalnych, a ich jedynym i najważniejszym zadaniem jest dostarczenie do naszego organizmu substancji uzupełniających codzienną dietę takich jak witaminy, minerały i substancje odżywcze. Istnieje jednak przeświadczenie, że suplementy diety są substancją w stu procentach naturalną i bezpieczną. Czy aby na pewno? 

Czym są suplementy diety? 

Suplementy diety farmapol dostępne są w wielu różnych formach takich jak np. kapsułki, tabletki, proszki czy płyny. Są one uzupełnieniem codziennej, normalnej diety w substancje o określonym działaniu np. odżywczym czy regeneracyjnym. W jednej kapsułce wybranego przez nas suplementu, znajduje się skoncentrowana ilość witamin, minerałów oraz substancji odżywczych, które nie zawsze uda nam się dostarczyć naszemu organizmowi za pomocą diety. Choć suplementy diety nie są lekami, przed użyciem produktu należy dokładnie zapoznać się z ulotką, która dołączona jest do suplementu, oraz przestrzegać dziennych dawek spożycia, które zaleca producent suplementu. Nawet składniki takie jak witaminy czy minerały, przyjmowane w nadmiarze, mogą doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. 

Kto i kiedy powinien wprowadzić suplementy do codziennej diety? 

Suplementacja wskazana jest w przypadku, gdy w naszym organizmie występują niedobory witamin oraz związków mineralnych, bez których prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu jest wręcz niemożliwe. Przyjmowanie niektórych suplementów zalecane jest w pewnych okresach życia np. witamina D w okresie jesienno-zimowym czy witamina K w okresie noworodkowym. Przyjmowanie suplementów diety farmapol należy również przemyśleć, gdy pojawiają się problemy z odpornością na skutek przebytej właśnie choroby. Dodatkowo, po suplementy diety powinny sięgnąć również osoby uprawiające regularną aktywność fizyczną, z osłabioną kondycją włosów i skóry oraz te, które pragną poprawić budowę swojego ciała.