Dlaczego pojawiają się zaparcia po biegunce?

Pierwszym symptomem, który towarzyszy zaparciom, jest oczywiście ból brzucha, a także uczucie pełności, bardzo często również wzdęcia. Osoby, które cierpią na zaparcia mogą spożywać umiarkowane posiłki, natomiast nadal czują się pełne. Co istotne, podczas zaparć mogą pojawić się również  nudności, a nawet brak apetytu. Zaparcia są dosyć uciążliwym, a także bardzo często wstydliwym problemem, z którym każdy musi sobie w pewnym etapie życia poradzić. Oczywiście można pozbyć się uciążliwych zaparć, stosując odpowiednią i zbilansowaną dietę, a także sięgając po sprawdzone probiotyki. Ciekawym zjawiskiem są na pewno zaparcia po biegunce. Dlaczego występują? Co na nie stosować? Zachęcamy do przeczytania poniższej odpowiedzi.

Dlatego pojawiają się zaparcia?

Zaparcia mogą być przyczyną wielu rozmaitych czynników. W 90% są to tak zwane zaparcia idiopatyczne, w których nie można przyczyny jednoznacznie określić. Może dojść do zwykłych zaburzeń pracy układu pokarmowego, związanych, na przykład ze źle zbilansowaną, ubogą w błonnik dietą, niedostatecznym nawodnieniem organizmu lub zbyt niską aktywnością fizyczną. Do zaparć przyczynia się także stres oraz problemy. W niektórych sytuacjach może to być oczywiście problem choroby, na przykład jelita drażliwego lub innych dolegliwości. Jeśli zaparcia samoistnie nie ustępują po pewnym czasie lub po zastosowaniu odpowiednich preparatów, należy udać się niezwłocznie do lekarza, który podpowie, jaka może być przyczyna zaparć.

Zaparcia mogą pojawić się w różnych sytuacjach. Bardzo częste są też zaparcia po biegunce, które mogą być związane z mocnym wypróżnieniem się jelit, a także z brakiem prawidłowej pracy układu pokarmowego. Warto wtedy stosować odpowiednie i zbilansowane probiotyki, które pomogą usprawnić pracę układu pokarmowego. Jeśli szukasz sprawdzonych preparatów, zajrzyj na stronę Farmapol tam z pewnością znajdziesz leki.