Dermokosmetyki na łuszczycę – czy pomagają?

Łuszczyca jest niezwykle uciążliwą, a także przykrą chorobą autoimmunologiczną. Co to oznacza? Jest to schorzenie, które w zasadzie powstaje samoczynnie, osoby cierpiące na nie mają predyspozycje, zazwyczaj genetyczne do tego, aby zachorować. Szacuje się, że jeśli jeden rodzic cierpi na łuszczycę, dziecko jest 20% obciążone również tą chorobą. Czy można leczyć łuszczycę dermokosmetykami? Czy jedynie maściami sterydowymi?

 

Co to jest łuszczyca?

Łuszczyca powoduje mocne wykwity na skórze, zazwyczaj w okolicy rąk, łokci, kolan, nóg, a także na głowie. Są to nieestetyczne placki, najczęściej koloru różowego, z widocznym złuszczaniem się naskórka, stąd także ta nazwa.

Uważa się, że łuszczycę wywołuje zły kod genetyczny, który jest zwykle dziedziczny. Można na nią zapaść zarówno w wieku niemowlęcym, młodzieńczym, jak i także średnim, po 40. Bardzo wiele osób skarży się na swędzące i utrzymujący się dermatozy na skórze. Warto wtedy przemyśleć, czy nie jest to właśnie łuszczyca.

Maść na łuszczycę

Co ciekawe, lekarze zalecają dermokosmetyki na łuszczycę, a także maści sterydowe. Czy leczenie takimi maściami ma sens? Oczywiście, dzięki temu niwelujemy dermatozy, a także łagodzimy nieco objawy. Warto jednak zaznaczyć, że maściami sterydowymi nie możemy smarować skóry cały czas.

Dermokosmetyki na łuszczycę

Bardzo dobrą alternatywą na maści sterydowe są także dermokosmetyki na łuszczycę. Nie mają one aż tak dobrego działania oczywiście, jak typowe maści ze sterydami, jednak świetnie łagodzą objawy, a stosowane w dłuższym okresie czasu, przynoszą zadowalające efekty. Tuż obok typowy dermokosmetyków warto zastosować maść dr michaels, która świetnie radzi sobie z różnorodnymi dermatozami, a dodatkowo jest bez sterydów. Tego typu kremy możecie stosować o wiele dłużej, niż tradycyjne maści sterydowe i umówić się na wizytę u lekarza.

Jeśli chcecie zobaczyć polecane dermokosmetyki, jak na przykład maść dr michaels i zależy nam na zakupie, warto zajrzeć na stronę: https://www.livinia.pl/,  tam z pewnością znajdziecie interesujące produkty, możecie także zapytać o poradę.