Co to są aparaty ortodontyczne ruchome?

Co to są aparaty ortodontyczne ruchome?

Aparaty zdejmowane to idealne rozwiązanie dla osób, które nie są gotowe zobowiązać się do trwałości aparatu stałego. Aparaty zdejmowane są dostępne w różnych kolorach i kształtach, dzięki czemu są bardziej estetyczne niż aparaty stałe. Zdejmowane szelki można wyjąć w dowolnym momencie i w razie potrzeby wyczyścić lub wymienić. Zdejmowane wsporniki są również tańsze niż wsporniki stałe. Dzieje się tak, ponieważ są wykonane z plastiku, który jest tańszy niż metalowe wsporniki. Skorzystaj z opcji, które pozwolą Ci lepiej poznać rozwiązania takie jak aparaty ortodontyczne ruchome. Dowiedz się więcej na temat ruchomych aparatów ortodontycznych.

Gdzie znajdę aparaty ortodontyczne ruchome?

Aparaty ruchome to rodzaj aparatu ortodontycznego, który służy do korekcji ustawienia zębów. Te szelki są wykonane z metalowych drutów i wsporników. Są one zaprojektowane tak, aby można je było zdejmować, aby można je było wyjąć, gdy pacjent je lub myje zęby. Głównym celem aparatów ruchomych jest upewnienie się, że zęby pacjenta ustawiają się w pożądanej pozycji. Ortodonta zaprojektuje plan leczenia dla każdego pacjenta i zdecyduje, ile wizyt będzie potrzebnych do tego procesu. Aparaty ortodontyczne ruchome zdejmowane są zwykle wykonane z niklu-tytanu, stali nierdzewnej lub materiałów

ceramicznych. Wszystkie mają podobne właściwości, ale niektóre osoby mogą inaczej reagować na różne materiały w ustach.

W jaki sposób wybrać ruchome aparaty ortodontyczne?

Aparaty ruchome to rodzaj aparatu ortodontycznego, który może być zdejmowany i zakładany przez pacjenta. Zwykle są wykonane z tworzywa sztucznego lub gumy. Aparaty zdejmowane stosuje się, gdy pacjent potrzebuje dbać o zęby, ale nie może nosić tradycyjnych aparatów metalowych. Główna różnica między aparatami ruchomymi a stałymi polega na tym, że aparaty ruchome można zdejmować i nosić ponownie, podczas gdy aparaty stałe są trwale cementowane na zębach. Zdejmowane aparaty ortodontyczne są często używane u dzieci, które mają dużo do zrobienia, ponieważ będą musiały rosnąć przez cały czas noszenia aparatu.