Właściwości prozdrowotne kapsułek rdestu japońskiego

Kłącze rdestowca japońskiego wzbogacone o resweratrol

Rośliną stosowaną w tradycyjnej medycynie japońskie i chińskiej jest rdest japoński. Kapsułki z tą substancją od wieków zawiera wiele bardzo cennych składników. Stanowią bogate źródło resweratrolu, dzięki czemu w takiej postaci są zdecydowanie skuteczniejsze. Rdestowiec japoński reguluje aktywność układu immunologicznego oraz wspomaga jego prawidłowe funkcjonowanie. Za sprawą dużej zawartości antyoksydantów kapsułki wspomagają procesy oczyszczania i detoksykację organizmu.

Korzystny wpływ rdestu japońskiego na ludzki organizm

Specjaliści są zdania, że kłącza rdestu japońskiego wspierają głównie organizm w obronie przed drobnoustrojami, czyli wirusami, grzybami i bakteriami. Ponadto optymalizują naturalną odpowiedź przeciwzapalną organizmu. Dodatkowo wspomagany jest układ sercowo-naczyniowy oraz ryzyko zachorowania na nowotwory jest zdecydowanie mniejsze przy systematycznym zażywaniu kapsułek z rdestowcem japońskim.

Czym skutkuje dłuższe i regularne przyjmowanie suplementu?

Jakich rezultatów można spodziewać się, gdy przyjmujemy regularnie rdest japoński? Kapsułki mogą wywierać wpływ estrogenny, dzięki czemu mogą łagodzić niekorzystne objawy przekwitania u kobiet czy też osób borykających się z trądzikiem o podłożu androgennym. Lekarze zalecają stosowanie suplementu mężczyznom, którzy walczą z problemem przerostu gruczołu krokowego. Rdest japoński to silny antyoksydant, który neutralizuje wiele toksyn, m.in. chinoliny i nitropireny.