Terapia rodzinna. Poznań i okolice

terapia rodzinna poznań

Gdzie szukać pomocy? 

Pomocy psychologicznej szukają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Trudności, z którymi zgłaszają się pacjenci, jest bardzo wiele. Psychologowie bardzo często spotykają się z problemem obniżonego nastroju i przygnębienia, trudnościach w relacjach międzyludzkich, nieśmiałości, samotności, kłopotów z samoakceptacją, a nawet myśli samobójczych i samookaleczenia. Tego typu problemy napotykają jednak nie tylko indywidualne jednostki, ale również małżeństwa, pary będące w związkach i całe rodziny. Każdy człowiek chciałby, aby dom był dla niego miejscem bezpiecznym, a rodzina stanowiła ostoję i zapewniałam maksymalne wsparcie. Niestety, w dzisiejszych czasach, przez codzienny wyścig szczurów, rosnące tempo życia zawodowego oraz wiele problemów, z którymi musimy spotykać się każdego dnia, istnieje ryzyko pojawienia się kryzysów i konfliktów. Bardzo często w takich sytuacjach nie potrafimy samodzielnie znaleźć dobrego rozwiązania naszych problemów, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy doświadczonego terapeuty rodzinnego. Dobry specjalista nie tylko pomoże nam w rozwiązaniu wszelkich sporów i niesnasek, ale przede wszystkim nauczy nas prawidłowej komunikacji, aby nie dopuszczać do pogłębiania problemu, tylko do znalezienia środka zaradczego. 

 

Czym powinien charakteryzować się dobry psycholog? Poznań

W całej Polsce jest naprawdę duża ilość poradni psychologicznych – zarówno państwowych, jak i prywatnych. Każdy specjalista ma swoje indywidualne sposoby na pracę z pacjentami, inną formę prowadzenia rozmowy oraz finalny obraz całej terapii. Czym powinien charakteryzować się dobry terapeuta, abyśmy mieli pewność, że trafiliśmy w dobre ręce? Najważniejszą cechą, którą powinien posiadać każdy specjalista, jest umiejętność słuchania. To, co pacjenci mówią na terapii, jest kluczowym elementem, który umożliwia skuteczne rozwiązanie ich problemów. Jeżeli terapeuta skupia się na przekazywanych wypowiedziach, to szansa na znalezienie źródła problemu znacząco wzrasta. Drugą ważną cechą jest umiejętność prowadzenia rozmowy. Jeżeli gabinet terapeutyczny odwiedzi osoba nieśmiała, która ma problem z komunikacją i kontaktami międzyludzkimi, to dobry psycholog powinien pokierować rozmową w taki sposób, aby ją jak najbardziej ułatwić. Specjalista powinien być również osobą empatyczną, która potrafi się wczuć w sytuację drugiego człowieka oraz wrażliwą i otwartą. Bardzo istotne jest również to, aby terapeuta był pewny siebie i zdecydowany. Wbrew pozorom takie cechy budzą zaufanie i dają poczucie bezpieczeństwa. Odporność na krytykę również jest bardzo ważna, gdyż na swojej drodze zawodowej można spotkać różnych ludzi. 

 

Terapia rodzinna. Poznań 

Jest wiele problemów i czynników, które mogą spowodować poważne problemy zdrowotne, jeśli odpowiednio wcześniej nie skonsultujemy ich ze specjalistą. Dotyczy to również problemów rodzinnych. Mogą to być np. sytuacje traumatyczne, które dotknęły całą rodzinę, konflikty w relacjach partnerskich, problemy edukacyjne, zaburzenia emocjonalne, czy brak wzajemnej akceptacji. Jeżeli czujesz, że w Twojej rodzinie jest jakiś problem, którego nie potraficie samodzielnie rozwiązać, to warto rozważyć pomoc specjalisty.