Leczenie trądziku kwasem azelainowym

Trądzik to jedno z najczęstszych schorzeń skóry. Bez względu na wiek i płeć, każdego roku kolejne osoby przeszukują oferty gabinetów lekarskich i aptek, szukając skutecznego sposobu na pozbycie się nieestetycznych pryszczy i znamion.

Z tego też powodu, współczesna medycyna estetyczna opracowała kompleksową formę zabiegów kwasami na twarz, wykorzystującą kwas azelainowy. Mowa tu o nowoczesnym peelingu Azelac M, oferowanym, na przykład, przez krakowski gabinet Dr Legrand. Oto, dlaczego warto jest rozważyć skorzystanie z dobrodziejstw tej nowoczesnej kuracji!

Peeling Azelac M – czym jest dokładnie?

Chociaż zabiegi kwasami na twarz tego typu wykorzystują przede wszystkim kwas azelainowy (stężenie – 15%), w peelingu kluczową rolę odgrywa także kwas migdałowy oraz salicylowy. Dzięki takiej dokładnie opracowanej mieszance, skóra odzyskuje zdolność do prawidłowej keratynizacji, staje się odporniejsza na działanie bakterii, zaś przebywające w niej reaktywne formy tlenu przestają ulegać procesowi proliferacji. Poprawiona zostaje także naturalna pigmentacja skóry, nierzadko zaburzona z powodu wystąpienia zmian trądzikowych. W celu utrwalenia efektu końcowego, zaleca się wykonanie serii 4-8 zabiegów co 2-3 tygodnie. Peeling można przy tym przeprowadzać przez cały rok.

Przebieg peelingu z użyciem kwasów

Wszystkie zabiegi kwasami na twarz poprzedzane są wnikliwą konsultacją z lekarzem specjalistą. Pozwoli tu uniknąć przeprowadzenia peelingu u osób z cukrzycą, nowotworami lub świeżą opalenizną – należą one bowiem do przeciwwskazań, uniemożliwiających skuteczny peeling. Kolejnym krokiem jest dokładne usunięcie makijażu, aby skóra była w stu procentach czysta przed nałożeniem kwasu. Po około sześciu godzinach od aplikacji kwasowej mieszanki, jest ona zmywana zimną wodą. Pierwsze efekty stają się widoczne natychmiast po zmyciu kwasu. Dzięki temu, nasza samoocena ulega zauważalnej poprawie, zaś wiosenne i letnie dni nie będą nam się już kojarzyć z niechęcią do ekspozycji skóry. Pamiętajmy jedynie, aby zawsze korzystać z usług salonów renomowanych, posiadających odpowiednie certyfikaty. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że przeprowadzony zabieg faktycznie pomoże naszej skórze w odzyskaniu pięknego wyglądu.