Kiedy emocje przejmują kontrolę , czyli niezbędna pomoc psychologiczna

Każda choroba oraz dolegliwość w dzisiejszych czasach ma swoją nazwę, sposób leczenia oraz specjalistę, który wie jak z nią postępować. Wiemy gdzie się udać, kiedy złamiemy nogę, boli ząb czy mamy problemy skórne. Często jednak zapominamy o tym w razie problemów takich jak depresja, agresja, problemy ze snem, niezdolność do pracy ze względów emocjonalnych czy wahania nastrojów i wiele innych. Takie objawy często tłumaczone są przepracowaniem, zmianą pogody itp. Kiedy jednak utrzymują się one dłuższy czas, warto skorzystać z pomocy specjalisty, który pomoże określić sedno problemu oraz przepracuje go z tobą.

Skąd wiesz, że korzystasz z pomocy dobrego psychologa?

Kiepski psycholog jest jak kiepski chirurg, czyli skutki mogą być opłakane dla zdrowia. Dlatego warto postawić na osobę doświadczoną oraz posiadająca szeroką wiedzę nie tylko akademicką, ale także praktyczną. Specjalistów możesz szukać zarówno przez internet, jak i posiłkując się opiniami znajomych, którzy z takiej pomocy skorzystali.

Lekarz wystawiający opinie psychologiczne Szczecin

Psycholog oprócz pomocy w przypadku problemów z emocjami jest także opiniodawcą dla tych, którzy potrzebują m.in. zaświadczeń o zdrowiu psychicznym do pracy, dotyczących powypadkowej traumy, do ZUS-u czy też o szkolnej dojrzałości dziecka. Pamiętaj, że dobry psycholog nie wystawi zaświadczenia tylko na prośbę, ale wykona także związane z tym badanie.