Diagnostyka w ortopedii

USG – Diagnostyka w ortopedii

Badanie USG ortopedyczne jest specjalistycznym badaniem diagnostycznym. Jego zadaniem jest ułatwienie lekarzowi właściwego rozpoznania i leczenia mięśni, ścięgien, stawów i kończyn. To metoda nieinwazyjna, bezbolesna i bezpieczna.

RTG – Diagnostyka obrazowa

Diagnostykę obrazową RTG w ortopedii wykonuje się w celu wykluczenia urazów tkanki kostnej. RTG lekarze nie zlecają do oceny mięśni i tkanek miękkich. Przeprowadzenie badania jest bardzo ważne dla zdrowia i życia pacjenta. Niewykryte złamanie może prowadzić do utraty zdrowia.

Terapia manualna w ortopedii

Terapia manualna nazywana jest fundamentem fizjoterapii ortopedycznej. Czym się zajmuje? To sposób leczenia, który wykorzystuje dotyk do poprawy funkcjonowania organizmu. Zabiegi polegają na usuwaniu deficytów ruchu, które de facto blokują ten ruch za pomocą technik manualnych takich jak mobilizacje stawów kręgosłupa i kończyn.

Dobry szpital ortopedyczny

W trosce o komfort pacjentów szpital ortopedyczny w dużych miastach jak Poznań, Warszawa czy Gdańsk powinien być wyposażony w najlepszy, bezpieczny i najnowocześniejszy sprzęt. A wykształcona kadra w asyście światowej technologii jest zobowiązana do bycia w gotowości, by podjąć się nowych lekarskich wyzwań. Dowiedz się więcej na https://www.rehasport.pl/.