Czym jest kwas foliowy w tabletkach?

Poznaj kwas foliowy w tabletkach?

Kwas foliowy w tabletkach to witamina B9. Dlaczego jest tak ważna dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu? Przede wszystkim bierze udział w poprawnym podziale komórek, jest niezbędna podczas syntezy DNA. Kwas foliowy zapobiega anemii. Dzięki niemu możemy cieszyć się zdrowym układem nerwowym, dobrym samopoczuciem i spokojnym snem.

Rola kwasu foliowego

Niedobory kwasu foliowego są niebezpieczne dla zdrowia. Mogą powodować osteoporozę, niedokrwistość, a nawet rozwój nowotworów. U kobiet w ciąży niedobór witaminy B9 może powodować wady płodu. Zdaniem ekspertów kwas foliowy powinno się przyjmować przed zajściem w ciążę. Najlepiej kilka miesięcy przed planowanym zapłodnieniem. A wielu z nas cierpi na jego niedobory. Jest związkiem chemicznym, który obejmuje ponad dwadzieścia pochodnych pteryny. Czy wiedziałeś, że stres, przemęczenie, tytoń oraz alkohol powodują spadek poziomu kwasu foliowego w organizmie? Niestety tak. Dodajmy, że słabo zbilansowana dieta również wpływa na obniżenie jego zawartości w naszym organizmie.

Właściwości kwasu foliowego

Warto powiedzieć, że kwas foliowy znajduję się w wielu tkankach zwierząt i roślin. W ludzkim organizmie odpowiada za regulację, wzrost oraz funkcjonowanie wszystkich naszych komórek. Naturalnym źródłem kwasu foliowego są zielone warzywa, nasiona warzyw strączkowych, owoce i zboża.