Co daje terapia alkoholowa online?

Czym jest terapia alkoholowa online?

Sposoby leczenia alkoholizmu są różne, a terapia alkoholowa online jest jednym z nich. To właściwie prywatna terapia alkoholowa, tyle że najczęściej w formie wideorozmowy (np. poprzez Skype) ze specjalistą, który służy wsparciem tak, jak miałoby to miejsce przy spotkaniach tête-à-tête.

Terapia alkoholowa online – korzyści

Terapia alkoholowa online to dobre rozwiązanie dla osób, które znajdują się poza granicami kraju, a zależy im na kontakcie z polskim fachowcem ds. uzależnień alkoholowych. Jest to tak samo przyjazna oferta dla tych, którym zależy na zaoszczędzeniu czasu oraz pieniędzy; skoro terapia alkoholowa nie zakłada konieczności dojazdów, cena nie powiększy się o dodatkowe koszty związane z zakupem biletów, zamówieniem taksówki czy tankowaniem samochodu.

Większa dyskrecja

Pozostając w domu i korzystając z terapii online ma się pewność, że leczenie pozostanie na poziomie indywidualnym, a żadna postronna osoba nie dowie się o jej przebiegu, chyba że uzależniony sam podzieli się informacjami z innymi ludźmi.

Ewentualne minusy terapii online

Terapia online, tak jak inne sposoby leczenia alkoholizmu, ma swoje wady. Zupełnie inaczej buduje się relację z psychologiem, jeśli spotkania nie odbywają się w specjalnym ośrodku; żadna forma kontaktu na odległość nie zastąpi bliskości z drugim człowiekiem. Tak samo żadna cena nie jest w stanie pokryć korzyści, które wynikają z dołączenia do grupy AA, gdzie wymiana doświadczeniami oraz wspólna motywacja stoją u szczytu najważniejszych środków terapii.