Wady wzroku a laserowe operacje

Dla większości z nas, którzy zmagają się z problemem wady wzroku, funkcjonowanie bez możliwości ostrego widzenia staje się prawie niemożliwe. Każdy z osób o słabszym widzeniu zaczyna dzień od poszukiwania swoich soczewek korekcyjnych lub okularów i na rozmyślaniach właśnie o tych atrybutach, dzień kończy. Korekcja wady wzroku staje się zatem jednym z nielicznych tematów, do których uporczywie wracamy, nie dając sobie spokoju. Jeśli nasza wada jest naprawdę znacząca warto ukrócić swoje cierpienia i poddać się laserowej operacji. Zastanówmy się, czy taki zabieg jest bezpieczny i kto może go wykonać?

Laserowa korekcja wzroku – co to takiego?

To prosty zabieg, który poddającym się mu pacjentom, pozwoli na lepsze widzenie, bez konieczności inwestowania w okulary korekcyjne i soczewki kontaktowe, już nigdy więcej. To jedna z najbezpieczniejszych metod usuwania wad wzroku. Pacjent jest operowany na leżąco, powieki są zabezpieczone przed ewentualnymi ruchami a tor gałek ocznych śledzony na każdym etapie zabiegu. Ze względu na to, że jest przeprowadzany całkowicie świadomie, obecność anestezjologa nie jest wymagana.

Oczywiście o zakwalifikowaniu się do samej operacji w pełni decyduje lekarz okulista, jednak warto wiedzieć, że do zabiegu mogą podejść wszyscy, którzy zmagają się z problemem dalekowzroczności, krótkowzroczności oraz astygmatycy. Zakres wad, to nawet od – 0,5 aż do -10,0 Dsph, od +0,75 Dsph do +6,0 Dshp. W przypadku astygmatyzmu, korygowane się wady do 6,0 Dcyl.

Przeciwwskazania

Czy są jakieś bariery, które uniemożliwiają pacjentowi podejście do zabiegu laserowego usuwania wad wzroku? Najważniejszym elementem, o którym powinniśmy pamiętać jest rodzaj naszej wady wzroku. Jeśli posiadamy wadę progresyjną, czyli taką, która wciąż postępuje, nie będziemy dobrymi kandydatami do zabiegu. Zatem najlepiej, aby na badania kwalifikacyjne zgłaszały się osoby po 21 roku życia i przed 55. Na to, czy możemy podejść do operacji wpływa również to, czy zmagamy się z innymi chorobami oczu, takimi jak jaskra, zaćma, odwarstwienie siatkówki, chorobami serca, cukrzycą, chorobami nowotworowymi a nawet schorzeniami stomatologicznymi, uzależnieniami i ostrymi alergiami.

Laserowa korekcja wzroku Poznań – zapraszamy na badanie kwalifikacyjne!