Czy leczenie chrapania może być proste?

Jaka część naszego społeczeństwa chrapie?

Z badań przeprowadzanych przez zróżnicowane placówki medyczne wynika, że osoby zmagające się z problemem chrapania, na szczęście, wciąż pozostają w mniejszości. Ludzie cierpiący na tę przypadłość stanowią bowiem jedynie 30% ze wszystkich osób dorosłych. Właśnie ta część z nas doświadcza procesu w postaci wprowadzania w wibrację języczka razem z podniebieniem miękkim, której to czynności towarzyszy charakterystyczny głośniejszy lub cichszy odgłos „warczenia”.

Dlaczego chrapiemy?

Chrapanie jest jednym z najmniej przyjemnych objawów pojawiających się w trakcie snu, szczególnie dla pozostałych osób przebywających w danym pomieszczeniu. Przyczyn tej przypadłości jest kilka. Może być czysto anatomiczna i leży w patologicznej budowie przegród nosowych, może być wynikiem problemów z nadmierną tuszą, a w skutek tego problemów sercowo – naczyniowych lub wynika z alergii, jaką posiada pacjent. Bezpośrednią przyczyną chrapania jest jednak utrudniony dostęp powietrza do dróg nosowych, który powoduje wyżej opisane drgania języczka i podniebienia.

Profilaktyka i leczenie

Chrapanie jest jedną z tych przypadłości, której możliwość kompleksowego leczenia pojawiło się w naszej świadomości całkiem niedawno, natomiast metod radzenia sobie z tą przypadłością pojawia się coraz więcej. Jaka jest zatem przyczyna chrapania? Większość z osób, które chrapią niestety są osobami otyłymi, dlatego też warto przed jakąkolwiek inwazją chirurgiczną postawić na zrzucenie masy ciała i nieco zdrowszy tryb życia.

Na szczęście chrapanie nie jest poważną chorobą zagrażającą życiu, niemniej jednak warto postawić na jego leczenie. Warto spróbować zróżnicowanych preparatów zmieniających napięcie tkanek tylnej ściany gardła, postawić na operacyjne wycięcie tkanek lub stosowanie szeregu zróżnicowanych aparatów, mających na celu wysunąć lekko żuchwę do przodu.

Leczenie chrapania Poznań – zapraszamy do badania!