Cukrzyca ciążowa – skąd się bierze?

Jesteś w ciąży? Okazało się, że Twój poziom cukru we krwi jest podwyższony, co sprawiło, że zdiagnozowano u Ciebie cukrzycę ciążową? Zastanawiasz się skąd się wzięła, bowiem w Twojej rodzinie nikt nie chorował na tę przypadłość? Dziś postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Czym jest cukrzyca ciążowa?

Omawiane schorzenie pojawia się u 10% kobiet ciężarnych i spowodowane jest zaburzeniami w gospodarce hormonalnej organizmu kobiety. Pocieszającym jest fakt, że u większości zdiagnozowanych przypadków, cukrzyca ciążowa ustępuje zaraz po porodzie. Niestety kobieta musi mieć na uwadze, że przy kolejnej ciąży także może pojawić się ten problem. Niewykluczone jest również, że w przyszłości może zachorować na cukrzycę typu 2. Co zatem zrobić, aby do tego nie doszło?

Po porodzie, kiedy mama nabierze sił, powinna zmienić swój dotychczasowy styl życia – przede wszystkim dietę, która nie dopuści do nadwagi. Dobrze również, jeżeli zacznie się więcej ruszać. Przy maluszku akurat to wskazanie nie powinno być trudne, bowiem codzienne spacery sprzyjają nie tylko poprawie kondycji, ale również naszego zdrowia i sylwetki.

Pamiętaj, jeżeli zdiagnozowano u Ciebie cukrzycę, przestrzegaj zaleceń lekarza. Schorzenie to może być bowiem niebezpieczne nie tylko dla Ciebie, ale przede wszystkim dla rozwijającego się pod swoim sercem maleństwa. Nie zwlekaj zatem z leczeniem i bacznie przysłuchuj się temu, co mówi do Ciebie lekarz. Wówczas możesz mieć pewność, że wszystko zakończy się dobrze.